Szykują się wielkie podwyżki płac?

autor: Łukasz Guza23.05.2019, 08:26; Aktualizacja: 23.05.2019, 09:30
pieniądze, pensja, wynagrodzenie

Pracodawcy i związki zawodowe proponują wzrost minimalnej pensji w przedziale od 137 zł do 270 zł, a wynagrodzeń w budżetówce – od 6,1 proc. do 15 proc.źródło: ShutterStock

Pracodawcy i związki zawodowe proponują wzrost minimalnej pensji w przedziale od 137 zł do 270 zł, a wynagrodzeń w budżetówce – od 6,1 proc. do 15 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • Kwota Bazowa w SC(2019-05-24 12:52) Zgłoś naruszenie 40

    Już poniżej płacy minimalnej ...... Tyle Znaczy Urzędnik. Pracuj dla Kraju za miskę ryżu

    Odpowiedz
  • xyz1(2019-05-24 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    do sdsd. Rząd nie może podnosić wynagrodzeń w firmach prywatnych, może jedynie w budżetówce. W prywatnej firmie wynagrodzenie zmienia tylko właściciel.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MamaSama(2019-05-24 07:21) Zgłoś naruszenie 40

    Prawda jest taka że nikt i tak realnie tych pieniędzy nie zobaczy :) Koszty pracownicze i tak już poszybowały niebotycznie w górę! zaczną się umowy o dzieło i inne śmieci.. i co z tego że podniosą o kilka % jak od zeszłego roku ceny tak poszły w górę że ludzie zbiednieli o 100% .. ja w zeszłym roku zamknęłam MAJ z budżetem -500 zł.. w tym roku już dobijam do -1000zł a do wypłaty daleko (przy czym standard życia się ani trochę nie zmienił )

    Odpowiedz
  • sdsd(2019-05-24 05:52) Zgłoś naruszenie 80

    Rząd podnosi wynagrodzenia w firmach prywatnych (z tego wyższe kwoty podatku i ZUS) a nie podwyższa w sferze budzetowej (nie traci na wydatkach płacowych). Do czego to doprowadzi ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fgfggf(2019-05-23 18:37) Zgłoś naruszenie 92

    stażysta i 2800 zł, to inni mają to po 30 latach pracy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • do walki o godne życie(2019-05-23 17:35) Zgłoś naruszenie 61

    Także emeryci majacy co najmnej 35 lat pracy domagajmy się w takiej samej wysokości podwyżek emerytury jak nainizsza krajowa. WYJDŹMY NA ULICĘ, WALCZMY O GODNE ŻYCIE ZA SWOJA WIELOLETNIA PRACĘ BO RZĄD NAS ZAGŁODZI

    Odpowiedz
  • asas(2019-05-23 14:48) Zgłoś naruszenie 103

    A nauczyciel stażysta i kontraktowy po studiach z pełnym przygotowaniem pedagogicznym - 2800zł brutto. O 10% więcej niz płaca minimalna dla sprzątaczki i ciecia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • the-voice-of-reason(2019-05-23 13:42) Zgłoś naruszenie 30

    Ten tytuł to zwykły prostacki clickbait!

    Odpowiedz
  • T1000(2019-05-23 13:26) Zgłoś naruszenie 341

    Przez te 10 lat ludzie w budżetówce zbiednieli o 25%. Takie są fakty, a nie jakieś obiecanki resztek z pańskiego stołu, których i tak nie dadzą.

    Odpowiedz
  • pracownik służby cywilnej(2019-05-23 11:42) Zgłoś naruszenie 371

    nikt już w to nie wierzy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hm(2019-05-23 11:31) Zgłoś naruszenie 113

    Tak, tak bardzo się cieszę, ale prowadzę działalność i SKŁADKĘ ZUS TEŻ BĘDĘ PŁACIĆ REKORDOWĄ!!! A emeryturę dostanę dziadowską.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kuba(2019-05-23 10:50) Zgłoś naruszenie 190

    Bzdury, czy po latach pracy w oświacie, samorząd będzie mi płacił wynagrodzenie zasadnicze=2450? NIE, chyba,że z wysługą lat. To jest kłamstwo. Od referenta do specjalisty nikt nie zobaczy takiego wynagrodzenia zasadniczego. Płacą wyłącznie tym na stanowiskach kierowniczych i swoim.

    Odpowiedz
  • obs1248(2019-05-23 10:40) Zgłoś naruszenie 134

    Presja płacowa zawsze kończy się z ręką w nocniku. Najubożsi i drobni ciułacze płacą haracz wydrwigroszom. Już teraz emeryci żyją poniżej stanu ubóstwa(o wyjątkowych hienach nie mówię). Spirala żądań nigdy się nie skończy. Pora powiedzieć basta.

    Odpowiedz
  • Bajka na dobranoc(2019-05-23 10:21) Zgłoś naruszenie 472

    Takie bajku można zawsze napisać a rzeczywistość jest zgoła inna gdzie w służbie cywilnej kwota bazowa przez 10 lat została podwyższona o 2,3% co daje kwotę około 43 złote brutto. Dlatego śmiać mi się chce jak czytam takie artykuły, już zdecydowana większość urzędników, ktorzy coś umieją odeszła lub zaraz odejdzie. Pozostaną same osoby na dobrze opłacanych stanowiskach kierowniczych.

    Odpowiedz
  • koper(2019-05-23 09:00) Zgłoś naruszenie 611

    Już widzę 15% podwyżki w "budżetówce". Nawet 6% nie dadzą. Kto nie strajkuje nie dostaje, prosta sprawa. Zawsze znajdują się bardziej PRowskie cele do sfinansowania. A, że "budżetówka" sypie się jak stara, spróchniała chata, która tylko z przyzwyczajenia jeszcze stoi? Kogo to interesuje? Na pewno nie rząd, ani obecny, ani poprzednie. Aby uzdrowić "budżetówkę" trzeba wizji i pieniędzy. Inicjatywy w jednym lub drugim zakresie nie widać. W końcu punkt krytyczny wystąpi i chata się rozpadnie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryci nie dajmy się okradać(2019-05-23 08:56) Zgłoś naruszenie 217

    A dlaczego emerytury nie są tak samo podwyższane jak wynagrodzenie, przecież emerytury wypłacane sa za pracę

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz