Lek na wakaty w administracji? Pracę w urzędzie znajdziemy przez specjalną aplikację

autor: Artur Radwan17.04.2019, 07:56; Aktualizacja: 17.04.2019, 08:02
Zdaniem urzędniczych związków uproszczenie procedur naboru i wprowadzenie możliwości elektronicznego i mobilnego zgłaszania się do pracy jest tylko gadżetem

Zdaniem urzędniczych związków uproszczenie procedur naboru i wprowadzenie możliwości elektronicznego i mobilnego zgłaszania się do pracy jest tylko gadżetemźródło: ShutterStock

Aplikacja na telefon i elektroniczna platforma rekrutacyjna mają być lekiem na wakaty w administracji. Związkowcy uważają, że to tylko gadżet i bez realnych podwyżek problem będzie się pogłębiać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • gość(2019-04-22 00:54) Zgłoś naruszenie 10

    Płaca w administracji jest nieadekwatna do powierzanych prac i nakładanych obowiązków. Zamrożenie przez kilka lat wzrostu płac , dzisiaj odbija się czkawką. Nie dosyć,że pracownicy mało zarabiają, te niskie płace przekładaja sie na wysokość przyszłej emerytury. Pracownicy , którzy w ostatnich latach odchodzili na emerytury mogą więcej na ten temat powiedzieć, ile stracili poprzez zamrożenie płac.

    Odpowiedz
  • Specjalistę za Min Krajową PRZYJMĘ(2019-04-20 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Administracja to jeden wielki targ próżności.... USC powinien przelecieć sie po ogłoszeniach i się pobrechać z tych psia jego mać ofert jak dla osoby po 2 klasach podstawówki. Osobiście uważam za poniżające szukanie do pracy za min krajową

    Odpowiedz
  • zuza(2019-04-19 12:20) Zgłoś naruszenie 10

    prawda,ostatnio to przerobiłam,brak etatów-a wolne miejsca to mit zwlaszcza dla osob dyspozycyjnych ,pracowitych ale pesel nie ten,urząd pracy to bzdura

    Odpowiedz
  • Stara wyga(2019-04-17 22:56) Zgłoś naruszenie 90

    Po aferze z nagrodami w rządzie (te pieniądze im się po prostu należały!) w urzędach wojewódzkich zlikwidowano wiele etatów kierowniczych w ramach oszczędności. Efekt jest taki, że pracownik merytoryczny sam zostaje z całym postępowaniem administracyjnym. Sam rozpatruje sprawę, prowadzi czynności, pisze decyzję i ją podpisuje. W praktyce nie ma żadnego nadzoru i to od jego kompetencji, uczciwości i sumienności zależy, jak bedzie sprawa rozpatrzona. Jak się rozchoruje, to robota leży i czeka, bo nie ma kto go zastąpić - inni merytoryczni też mają roboty po kokardę, albo formalnie go zastępują nie mający pojęcia o niczym nominaci partii rządzącej. A zakres obowiązków służbowych i odpowiedzialności to 3 kartki A4 czcionką 12. W 2008 roku kwota bazowa dla sc stanowiła dwukrotność płacy minimalnej, teraz jest to okolo 75% płacy minimalnej. Po prawie 40 latach pracy, st insp woj ma 3100 brutto podstawy. Dramat, ale jeszcze pół roku do emerytury wytrzymam. A takiego brdlu jakteraz to nawet za PRL nie było!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A jakieś podwyżki będą ????(2019-04-17 17:56) Zgłoś naruszenie 31

    Nauczyciele mówią że 15% maja w d..... i Rząd ma dać 30% . Ja też żądam 30% podwyżki i 60 dniowego urlopu i wolego w każde ferie szkolne !!!! Psia jego mać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Średnia Płaca w Urzedzie(2019-04-17 17:53) Zgłoś naruszenie 40

    Razem z Szefem jest około 7 tys..... Ale Szef bierze 6 tys a ja minimalną krajową.

    Odpowiedz
  • Mateusz(2019-04-17 17:03) Zgłoś naruszenie 50

    Brawo dla autora pomysłu. Jest pomysłowy i zaradny, jak polski pilot, co chce latać na drzwiach od stodoły. Bohatersko walczy z gospodarką niedoborów. Ale żadna apka na smartfonka nie pomoże, jeśli na końcu klikania i rekrutacji nie ma PENSJI.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emka(2019-04-17 14:26) Zgłoś naruszenie 24

    nie apka, nie płace są problemem, tylko nepotyzm

    Odpowiedz
  • pisowiec(2019-04-17 13:46) Zgłoś naruszenie 35

    Nie chcę pracy, chcę socjalu.

    Odpowiedz
  • Że co????(2019-04-17 13:37) Zgłoś naruszenie 140

    1. Żałosne pensje 2. Zerowe opcje rozwoju 3. Archaiczne wymogi rekrutacji Pracowałem w administracji skarbowej 15 lat temu. Dużo się nauczyłem trafiając tam zaraz po studiach. Po dwóch latach pracowałem w podmiocie który często obsługiwałem. Zostałem kupiony przez prezesa bezpośrednio dostając niemalże 250% tego co oferował urząd.

    Odpowiedz
  • Kuba(2019-04-17 13:14) Zgłoś naruszenie 40

    można znaleźć pracę w szkole na stanowisku nauczyciel (PIS mówi jak jest dobrze), urzędnik samorządowy (po 20 latach minimalne wynagrodzenie), woźna, sprzątaczka, konserwator. Wynagrodzenie zawsze minimalne pewne, czasami brutto 2500,

    Odpowiedz
  • Dolejlama(2019-04-17 12:26) Zgłoś naruszenie 340

    Usprawnieniem byłoby podawanie w ogłoszeniu proponowanego wynagrodzenia. Zaraz...ale wtedy nie było 8 kandydatów na 1 wakat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lupus(2019-04-17 12:19) Zgłoś naruszenie 400

    HA....HA.... HA (wymuszony śmiech). Służba cywilna jest w coraz większej rozsypce. Ludzie odchodzą, a nowych brakuje. O urzędnikach się nie pamięta, bo i po co - i tak nie mogą strajkować. Pensje w praktyce zamrożone, bo podwyżka 2,3%, którą dostała większość urzędników nawet nie pokryje inflacji, brak ścieżki awansu zawodowego, obejmowanie wyższych stanowisk bez konkursów etc. Szkoda mówić. W tym sektorze nie zanosi się na zmiany, chyba, że na gorsze. Dochodzimy do takiego punktu krytycznego, że odbudowa służby cywilnej będzie bardzo trudna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • skarbona(2019-04-17 11:23) Zgłoś naruszenie 293

    "Nie chce mi się nawet komentować pomysłu szefa służby cywilnej. Niech on lepiej się nie wypowiada i nie wychodzi ze swoimi propozycjami". Ja też nie skomentuję. Dodam tylko, że po podwyżkach w 2019 (pierwsza od 2008r.) dla wszystkich w moim urzędzie (wcześniej tylko młodzi i z krótkim stażem) od obiecanej kwoty 655 zł odjęto (!) wszystko co było możliwe tj. stażowe, , "13" dodatki (jak ktoś miał) oraz odjęto z dodatku dla urzędnika mianowanego ! Wszyscy mają 500 +, krowa 500+, a my 655 MINUS ! To "dobra" zachęta do przyjścia do pracy do nas i zdawania egzaminu na USC. Szefie nasz ...

    Odpowiedz
  • hmm(2019-04-17 11:10) Zgłoś naruszenie 280

    Do administracji zapędziło mnie gigantyczne bezrobocie w latach 90-tych. Teraz nigdy bym już tego błędu nie zrobił.

    Odpowiedz
  • Ardaszir(2019-04-17 10:56) Zgłoś naruszenie 320

    W pewnym wojewódzkim inspektoracie nadzoru budowlanego na południu Polski przeprowadzono ponad 50 (!!!) nieudanych naborów na stanowiska inżynierów. Pomogła dopiero nie żadna aplikacja, tylko wyżebrane u wojewody pieniądze na zaoferowanie wyższej pensji.

    Odpowiedz
  • stefa(2019-04-17 10:54) Zgłoś naruszenie 152

    Kasy więcej nie będzie ale to kilka cm w dobrą stronę. Na rekrutację komercyjną wystarczy CV, ew. list motywacyjny na wyższe stanowisko. Na rekrutację do urzędu: ksera dokumentów, świadectw pracy, oświadczeń, zaświadczeń itp.. a żeby było śmieszniej w wielu urzędach np. można sprawdzić brak karalności, czy też historię zatrudnienia (w US - nawet ile kandydat wcześniej zarabiał), jak się bierze udział w kilku rekrutacjach to straci się ryzę papieru i kilka dni bez gwarancji, że to ma jakiś sens. Uważam, że powinno być standardowe oświadczenie do podpisania, a dokumentny powinno się dostarczać w przypadku wygranej rekrutacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • specjalista(2019-04-17 10:40) Zgłoś naruszenie 400

    Gdyby to nie dotyczyło mnie, gdybym nie wiedziała jak wygląda praca w inspekcji na szczeblu powiatu, gdybym nie była sfrustrowana mierną wypłatą przy wciąż rosnących wymaganiach i nawale spraw, to może i bym się uśmiechnęła. Ale za dużo już bzdur czytam. ZADNA APKA NIE POMOŻE. Pomóc może jedynie podniesienie wynagrodzeń do poziomu, który zapewni normalne życie, a nie wegetację. No ale w takie zmiany nie wierzę, dziękuję, odchodzę. Odnosząc się natomiast do pomysłów pana Dowiata, który chyba nigdy nie był szefem sc (bo szef dba o swoich pracowników), a jest tylko osobą zajmującą to stanowisko - naprawdę zapraszam do odwiedzenia pracujących na dole, bo to co Pan proponuje świadczy albo o zerowej wiedzy na temat pracy w administracji rządowej, albo co gorsza - o ignorancji.

    Odpowiedz
  • Aga(2019-04-17 10:38) Zgłoś naruszenie 410

    Jeśli chcą zapełnić wakaty w S.C. i pozyskać ludzi kompetentnych, to może warto by było ustalić płacę minimalną dla korpusu służby np. na poziomie średniej krajowej z roku poprzedzającego, która będzie adekwatnie wyższa w zależności od stanowisk i zadań na nich realizowanych. Na wolontariat to raczej liczyć trudno...

    Odpowiedz
  • Android 2(2019-04-17 10:29) Zgłoś naruszenie 421

    Żadna aplikacja nie pomoże. W SC cały czas idzie ku gorszemu. Widzę to od 20 lat. Ostatnie zamrożenia wynagrodzeń przez 10 lat zrobiło skuteczne spustoszenie wśród pracowników. Nie zrobiono porządku z siatką płac. Kominy płacowe pomiędzy dawnym UKS, IS, IC rzędu 2500 zł netto miesięcznie za wykonywanie TYCH SAMYCH OBOWIAZKÓW to kolejne SPUSTOSZENIE - CAŁY CZAS POGŁĘBIAJĄCE SIĘ. Długo bym pisał …… ale po co ?

    Odpowiedz