Gowin: Tak znaczące podwyżki dla nauczycieli przekraczają możliwości budżetu

25.03.2019, 12:18; Aktualizacja: 25.03.2019, 12:18
"Dla porównania środowisko akademickie, gdzie wynagrodzenia są wcale nie wyższe niż w szkołach, ma podwyżki dopiero od tego roku i te podwyżki będą rzędu 7 proc." - dodał Gowin.

"Dla porównania środowisko akademickie, gdzie wynagrodzenia są wcale nie wyższe niż w szkołach, ma podwyżki dopiero od tego roku i te podwyżki będą rzędu 7 proc." - dodał Gowin.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Tak znaczące podwyżko dla jednej tylko grupy zawodowej w tej chwili nie wchodzą w grę, bo one po prostu przekraczają możliwości polskiego budżetu - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odnosząc się do postulatów płacowych nauczycieli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Ed(2019-03-25 12:46) Zgłoś naruszenie 102

  Są w budżecie pieniądze dla nauczycieli, tylko trafiają do innych zbędnych instytucji. Np. tzw. "rekompensata dla mediów publicznych" idzie na propagandę partyjną w tzw. "telewizji narodowej". Jeżeli ichniejsza TVP nie potrafi na siebie zarobić to pozostaje im tylko ogłoszenie upadłości. Rozumni ludzie tego nie oglądają. IPN ma budżet ponad 300 ml. Nie ma sensu dalsze funkcjonowanie tej instytucji. Pożółkłe papiery można przekazać do archiwów, a badania historyczne niech prowadzą uniwersytety. Obsługa konkordatu z państwem miasta Watykan kosztuje polskiego podatnika miliardy złotych. Nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia co do dalszego sponsorowania tej najbogatszej korporacji biznesowej itd. itp.

  Odpowiedz
 • miriam(2019-03-25 14:31) Zgłoś naruszenie 102

  Pan Minister Gowin mówi ze Pieniędzy nie ma a dofinansowanie mediów publicznych Ponad Miliard złotych sie znalazło a dla Strefy Budżetowej Pracujących za 1710 zł Pracowników na Wyższych Uczelniach niebędących Nauczycielami nie ma Grosza takich ludzi są Tysiące !Jednym Służbom daje sie Setki Złotych a innym Nic i To ma Być Sprawiedliwość Społeczna w Polsce Tak się nie Robi!Dobrze że niedługo Wybory to ludzie Pracownicy Niebędący Nauczycielami Was Rozlicza przed Urnami Wyborczymi!Zresztą Nauczycielom Też Podwyżki Słusznie się Należą bo To Ciężka Praca!

  Odpowiedz
 • Józef(2019-03-25 13:45) Zgłoś naruszenie 80

  No jak na rozdawnictwo kilkudziesięciu miliardów jest to trudno wytłumaczyć komukolwiek że dla nich akurat nie ma Jak nie ma to dla wszystkich

  Odpowiedz
 • była belferka(2019-03-25 16:28) Zgłoś naruszenie 51

  To wyprowadźcie religię ze szkół i pieniądze będą. Już teraz brakuje nauczycieli, głównie języków, matematyki, informatyki, przedmiotów zawodowych w technikach. Jak nie będzie podwyżek to kolejna grupa odejdzie do lepiej płatnej pracy. Ja zrobiłam tak dwa lata temu i nie żałuję.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane