Nie będzie na razie liberalizacji polityki migracyjnej. Cudzoziemcy poczekają do wyborów

autor: Grzegorz Osiecki, Patrycja Otto, Łukasz Grajewski05.12.2018, 07:32; Aktualizacja: 05.12.2018, 07:37
Według ostatnich danych w Polsce pracuje i odprowadza składki na ZUS ponad 500 tys. obcokrajowców, z czego niemal 450 tys. to Ukraińcy.

Według ostatnich danych w Polsce pracuje i odprowadza składki na ZUS ponad 500 tys. obcokrajowców, z czego niemal 450 tys. to Ukraińcy.źródło: ShutterStock

Stanęły prace nad ustawą, która miała zliberalizować politykę migracyjną. A tym samym ulżyć przedsiębiorcom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • kol(2018-12-07 21:35) Zgłoś naruszenie 00

  wzrasta przestepczość popełniana przez przybyszów ze wschodu morderstwa, rabunki, kradzieże, gwałty, handel narkotykami

  Odpowiedz
 • abcd(2018-12-05 21:20) Zgłoś naruszenie 30

  Państwo nie ma obowiązku organizowania rąk do pracy przedsiębiorcom, bowiem państwo nie jest na usługach firm, ale na usługach społeczeństwa. I państwo ma działać zgodnie z wolą społeczeństwa i jego interesem, a nie zgodnie z chwilowym(!) interesem firm, które za jakiś czas mogą dojść do wniosku, że mają nadmiar rąk do pracy. Jeśli firmy potrzebują pracowników, to niech przeniosą się tam, gdzie pracownicy są. Metodę przywożenia pracowników na potrzeby firm już stosowano na Zachodzie ze skutkiem wiadomym.

  Odpowiedz
 • PIK(2018-12-05 17:18) Zgłoś naruszenie 111

  Pan Szewd i profesor Duszczyk niech zatrudnią u siebie w urzędzie lub na uczelni ministrów z Ukrainy i profesorów z Ukrainy. Ciekawe co by powiedział taki Szwed, czy Duszczyk, gdyby usłyszał, że od jutra dostanie 2 tys na rękę pensji, a jak się nie podoba, to droga wolna, bo na jego miejsce pracy czeka 10 ukraińskich kandydatów. Też byłby taki chętny do liberalizacji rynku pracy ???? A ten "ekspert" z banku Cerdite Agricole, lepiej niech się nie martwi o PKB, bo to się ma nijak do wynagrodzenia zwykłego Polaka. Niech się pomartwi o PKB Francji, bo to francuski bank. To czy PKB wyniesie 5% czy 3.8 % przeciętnemu pracownikowi jest obojętne. To trochę tak, jak ze średnim wynagrodzeniem, które zawyżają 13,15 i wysokie premie prezesów. Zwykły pracownik to średnio na rękę ma 2500-3000 zł. Zejdźcie wreszcie na ziemię, z tymi swoimi "analizami".

  Odpowiedz
 • Alicja delegowana.(2018-12-05 15:03) Zgłoś naruszenie 70

  No cóż - klimat nam się zmienia.......Pan Szwed już nie bedzie pełnił funkcji zaufanej wtyczki lobbystów na rzecz agencji i pseudo pracodawców - bo stanął oko w oko z MSWiA, które nie bardzo liczy się z utyskiwaniem i biedą pseudo przedsiębiorców z klapkami na oczach chroniącymi własny interes przed interesem państwa. A Pan Kaźmierczak nie będzie już reprezentował towarzystwa wzajemnej adoracji w przeprowadzaniu pseudo pracodawców - suchą nogą przez bagno bezprawia na naszym rynku pracy. Bałagan z Ukraińcami jest również wypadkową działania agencji wszelkiej maści zatrudnienia. Temu towarzystwu należy zrobić przetrzep i wyliczyć ilu obcokrajowców sprowadzili i ilu z nich odsprzedali na Zachód, pobierając podwójny haracz ........ dla nich Polska jest punktem przerzutowym w handlu tanią siłą roboczą i pobyt u polskiego pracodawcy jest zdobywaniem szlifów dla zachodnich rynków pracy, a przy okazji pozostania w polskich systemach danin - cierpiących na ciągłą kurację przeczyszczającą aplikowaną przez "uzdrowicieli" patologicznego rynku pracy. To nieważne że wydawane są elementarze omijania podstawowych nawet przepisów kodeksu pracy i organizowane biesiady z naukowym poparciem wyzysku ........ ważne jest, że prędzej czy później uczciwi pracodawcy zostaną z ręką w nocniku tylko dlatego, że uwierzyli w pomoc agencji, które pod parasolem ochronnym wymiaru kontroli i sprawiedliwości - usilnie starają się wprowadzać własną pokrętną filozofię bezprawia, z którego ma narodzić się prawo. Jeszcze trwa bój o delegowanie obcokrajowców przez polskie agencje i nazywających się przedsiębiorcami - biznesmeneli żerujących na delegowaniu, ale i tu szanse na utrzymanie ukrytych dochodów w rajach podatkowych - są mizerne. Klimaty się zmieniają - w tym wypadku nadchodzi ochłodzenie, z możliwością burz.

  Odpowiedz
 • Lex(2018-12-05 13:17) Zgłoś naruszenie 61

  Hehe, wpusccie wiecej neplalczykow czy bangoli, ludzi, co czytac i liczyc nie potrafia, nie mowie o mowieniu po polsku. Getta gotowe na 100%.Beda pracowac na budowe Polski technologicznie zaawansowanej, gdzie zamiast jednej koparki za milion janusze byznesu zatrudniaja 1000 nepalczykow machajacych lopatami.

  Odpowiedz
 • Wkriony(2018-12-05 12:39) Zgłoś naruszenie 92

  Oszuści do wyborów , czyli Polacy nadal mają robić za miskę ryżu. Róbcie tak dalej to będziecie mieli Paryż 2.0 w Warszawie sk... wiele

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane