statystyki

Cudzoziemcy chcą do polskiej straży pożarnej

autor: Bożena Wiktorowska14.01.2019, 16:00
W ocenie związkowców nie powinno być przeszkód, aby do służb przyjmować cudzoziemców.

W ocenie związkowców nie powinno być przeszkód, aby do służb przyjmować cudzoziemców.źródło: ShutterStock

Dopuszczenia do służby w Państwowej Straży Pożarnej osób, które mieszkają w Polsce co najmniej pół roku – a więc również obcokrajowców – domaga się autor petycji, którą jutro ma się zająć sejmowa komisja.

Znalazł się w niej postulat nowelizacji ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1313 ze zm.) w zakresie zniesienia wymogu posiadania obywatelstwa polskiego dla pełniących tę służbę.

– Jeśli władze nie dopuszczą do pracy w Państwowej Straży Pożarnej obcokrajowców, będziemy krajem z niewystarczającą liczbą strażaków – przekonuje autor petycji (BKSP-145-422/18). W jego ocenie negatywny wpływ na sytuację kadrową w straży pożarnej mogą mieć m.in. postulaty związków zawodowych służb mundurowych, które chcą wymóc na stronie rządowej przywrócenie dla wszystkich funkcjonariuszy możliwości przechodzenia na emeryturę po 15 latach, bez względu na wiek. Co więcej, sytuacja demograficzna oraz emigracja Polaków do innych krajów UE wymuszą na polskim rządzie przyjmowanie do służby obcokrajowców.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Aleksandra AUDIT(2019-11-05 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zapraszam Pracodawców do kontaktu i współpracy w ramach legalizacji pracy i pobytu cudzoziemca w Polsce! Więcej pod nr tel. 534-000-350.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane