statystyki

Widmo sporu zbiorowego nad Inspekcją Weterynaryjną [WYWIAD]

autor: Paulina Szewioła19.11.2018, 19:00
Praca, rynek pracy, człowiek, kontrola

"Jest kilka możliwych scenariuszy. Po pierwsze, ludzie będą masowo odchodzić z pracy. To zresztą już się dzieje."źródło: ShutterStock

Blisko połowa pracowników reprezentowanego przez panią środowiska podpisała się pod adresowanymi do premiera wnioskami o podwyżki.

To kolejna odsłona trwającej od początku tego roku walki tej grupy zawodowej o wyższe pensje. Na co państwo liczą tym razem?

Osoby zatrudnione w Inspekcji Weterynaryjnej (IW) nie podpisały się pod jakimś wspólnym ogólnym pismem, tylko każdy z osobna złożył indywidualnie podpisany wniosek o podwyżkę.

Głównym celem tej akcji jest przebicie się z naszymi postulatami do prezesa Rady Ministrów. Wcześniejsze próby podejmowane przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną oraz związek zawodowy skończyły się niepowodzeniem. Każde nasze wystąpienie odbijało się od premiera i wracało do ministra rolnictwa. Wszystko wskazywało na to, że szef rządu nawet nie zapoznawał się z naszymi postulatami. Liczymy więc na to, że tymi pismami zwrócimy jego uwagę. Mamy też nadzieję na spotkanie i dyskusję na temat naszej trudnej sytuacji.


Pozostało jeszcze 45% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane