Będą ułatwienia przy rekrutacji urzędników

autor: Paulina Szewioła11.09.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.09.2018, 09:03
W ramach współpracy agencji z urzędami pracy problemem okazał się też wymóg składania przez ARMiR deklaracji zatrudnienia stażystów po zakończeniu praktyk.

W ramach współpracy agencji z urzędami pracy problemem okazał się też wymóg składania przez ARMiR deklaracji zatrudnienia stażystów po zakończeniu praktyk.źródło: ShutterStock

 W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa łatwiej będzie zatrudnić urzędnika na zastępstwo. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakłada bowiem w takich przypadkach odejście od obowiązku przeprowadzania naboru zgodnie z ustawą o ARiMR.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rekrutacja kandydatów na wolne stanowiska w agencji jest otwarta i konkurencyjna oraz odbywa się na zasadach określonych w ustawie o ARMiR (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2137). Procedura obejmuje również nabory w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Proces ten jest jednak długotrwały i trwa średnio 35 dni. W ocenie agencji jest to spore utrudnienie przy realizacji bieżących zadań. ARMiR zwraca też uwagę, że takie wyłanianie pracowników na zastępstwo bywa mało skuteczne. Dlatego w projekcie zapisano, aby w takich przypadkach nie było wymagane przeprowadzenie naboru w oparciu o przepisy ustawy.


Pozostało jeszcze 38% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • gosc(2018-09-11 15:59) Zgłoś naruszenie 93

  bo nikt za taką jałmużnę nie chce pracować, bo budżetówka tj. rząd to najgorszy pracodawca jaki może być.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Realista(2018-09-11 18:48) Zgłoś naruszenie 41

  Problem jest widoczny juz od 2-3 lat,ale teraz przybrał na sile, bo odeszło sporo osob na emeryture głownie kobiet w wieku 60 lat. Jezeli nie bedzie wiekszego wzrostu wynagrodzen i rzetelnych uczciwych konkursow to sytuacja bedzie dramatyczna. Np. w GW:"20 tys. zł nagrody za dwa miesiące pracy - w taki sposób doceniony został Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy. Szef PIP co prawda tłumaczy, że nagrodę przyznało mu kolegium. Problem w tym, że Łyszczek sam do niego należy."

  Odpowiedz
 • Obecnie Urzędy zatrudniają.....na min. krajowej(2018-09-12 08:09) Zgłoś naruszenie 32

  Tylko starzy pracownicy mają kilka zł więcej...... reszta jak została zatrudniona na minimalnej pensji to i tak zostaje do końca. Urzędy są dobrym miejscem pracy dla mężatek z dobrze zarabiającym mężem.

  Odpowiedz
 • s(2018-09-11 20:55) Zgłoś naruszenie 01

  Mediana pracowników arimr to 3500 brutto z wszystkimi dodatkami, 90 % z 13-15 letnim doświadczeniem

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane