Pracownicy socjalni mają dość i zapowiadają protest

autor: Michalina Topolewska05.09.2018, 08:10; Aktualizacja: 05.09.2018, 08:22
Ogólnopolski Komitet Protestacyjny został powołany na mocy porozumienia czterech organizacji związkowych.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny został powołany na mocy porozumienia czterech organizacji związkowych.źródło: ShutterStock

Wyższe płace, dodatkowe uprawnienia pracownicze, wstrzymanie prac nad powołaniem centrów usług. Takie są najważniejsze postulaty osób zajmujących się wspieraniem rodzin.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • Anja(2018-09-07 08:28) Zgłoś naruszenie 40

    od ponad 20 lat pracuję w pomocy społecznej. Samotnie wychowuję dziecko. Zarabiam grosze, ale na pomoc państwa nie mogę liczyć. Za wszystko trzeba zapłacić w szkole. Żadnego wsparcia nie mogę otrzymać. Ubieram się z dzieckiem w Biedronce, Pepco i Lidlu. Moi klienci jeżdżą samochodami, ubierają się w firmowe rzeczy, remontują mieszkania, wyjeżdżają na 3- tygodniowe wakacje. Ja biorę wszystko na raty (meble, tv, łóżko), a na wyjazdy mnie nie stać. Jak państwo może pozwalać na to, żeby osoby pracujące dziadowały, a nieroby żyły w dostatku?! A za rozmnażanie bez mózgu dostaną jeszcze emerytury w takiej wysokości, jak ja po 40 latach pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 0101010(2018-09-06 10:25) Zgłoś naruszenie 10

    Niestety tak jest - obecnie w jednym z ośrodków brak 17 asystentów - powód ? płaca za te pieniądze nikt nie chce się podjąć pracy - od 10 lat płace ZAMROŻONE

    Odpowiedz
  • Realista(2018-09-06 07:20) Zgłoś naruszenie 30

    Ten kraj to państwo ciągłego dziadostwa ale cóż jakie społeczeństwo tacy politycy,tacy rządzący. A później mordę drą że dziecko do 19tej w szkole siedzi,ze służba zdrowia nie działa. No ale lepiej głosować na tych co tracą czas na mszach w kościołach,na zlotach Radia M.,itp.bachanaliach

    Odpowiedz
  • Bd(2018-09-06 05:48) Zgłoś naruszenie 40

    A co z pracownikami pieczy zastępczej, którzy nie mają dodatków ani dodatkowych urlopów A też pracują zarówno z dzieckiem jak i jego często zwichrowanymi rodzicami????

    Odpowiedz
  • Dorota(2018-09-05 18:43) Zgłoś naruszenie 42

    A gdzie informacja o marginalizowanych pracownikach socjalnych pracujących w domach pomocy społecznej i innych placówkach

    Odpowiedz
  • Igor(2018-09-05 18:24) Zgłoś naruszenie 20

    A większość świadczeń socjalnych nie wlicza się do ustalania dochodów rodziny studenta przy wyliczaniu stypendium socjalnego dla studentów. Do kryterium dochodowego nie liczy się 500+., zasiłki rodzinne, świadczenia z PCPR. Pomoc socjalną dostają zarówno niepracujący rodzice jak i ich studiujące dzieci. Tylko płatnik jest inny. A osoby pracujące z jednym dzieckiem uczciwie zapłacą podatki, nie skorzystają z hojnie rozdzielanej pomocy społecznej, bo 2000 wypłaty * 2 rodziców= 4000 i jak podzielimy na 3 osoby to dochód wyniesie 1330 zł i odciągnie im się każdy grosz na podatek, a z powrotem nic nie uzyska.Polska to kraj pełen paradoksów.

    Odpowiedz
  • gosc(2018-09-05 15:57) Zgłoś naruszenie 62

    i tak gu....no wam te strajki dadzą, dalej będziecie mieli tak samo jałmużnę jak do tej pory, zamiast robić głupie strajki to wyjdźcie raz a porządnie wszyscy tj. wojsko, policja, inspekcje sanitarne, ochrony środowiska, urzędy skarbowe, służba zdrowia it. tj. cała budżetówka i zrobić porządny kipisz na cały świat to tak, a tak pojedziecie sobie do warszawy, zobaczycie sejm, pospacerujecie i dalej to samo. To na wuj to jeździć, albo strajk włoski, wolna praca, jak i taj wuj trzeba ją wykonać, najwyżej po godzinach pracy. Rząd ma was wszystkich daleko gdzieś, niepełnosprawni siedzieli ok. miesiąca w sejmie i co dostali, figę z makiem a rozmnażająca się patologia dostanie emeryturę+ bez wychodzenia z domu, wystarczy jak sie będą ******** i rozmnażać jak króliki

    Odpowiedz