Żabka w niedzielę już nie podskoczy. Zakaz handlu do kontroli

autor: Patrycja Otto15.05.2018, 07:06; Aktualizacja: 15.05.2018, 08:03
zakupy handel

Żabka wyjaśnia, że większość jej sklepów ma status placówki pocztowej w rozumieniu prawa, ze względu na umowy zawierane z operatorem pocztowym już od 2012 r.źródło: ShutterStock

Solidarność nie chce, aby śladem tej sieci sklepów, obchodzącej zakaz niedzielnej sprzedaży, poszły kolejne. I podejmuje działania, które mają temu zapobiec.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

 • Gregory.(2018-05-16 11:15) Zgłoś naruszenie 11

  Znowu związkowcy z solidarność narobili bajzlu , bo jednym wolno handlować ,a drugim nie , jak by rzeczywiście poszli po rozum do głowy ,ale oni zamiast mózgu ,mają beton , i poszli po najmierniejszej linii oporu , bez zastanowienia się co to uczyni i kto na tym straci ,a kto zyska .? Fakt , jest taki że trzeba przypodobać się episkopatowi i księżą , bo żeby dostać się do partii pisowców ,to trzeba im się też podporządkować , tak jak zrobił to był poseł Śniadek , były przewodniczący związku solidarność , jakoś ani Śniadka , ani Piotra Dudy ,u protestujących w sejmie dzieci niepełnosprawnych nie było ,co schowaliście się w twierdzy T.Rydzyka redemptorysty , a przecież to właśnie kościół i księża powinni pomagać potrzebującym , jakoś tego nie widać , widać natomiast przepych luksus , rozpusta ,na każdym kroku ,a pomoc , no właśnie ,gdzie pomoc z waszej strony księży , biskupów , redemptorystów , paulinów i innych tego typu przedstawicieli kościoła katolickiego w Polsce , ale pieniądze od państwa i zwrot majątków to umiecie brać ,czy to jeszcze jest religia , chrześcijaństwo , czy to jest zwykły interes i liczy się tylko forsa ,nic poza nią.?!

  Odpowiedz
 • tdk(2018-05-16 07:46) Zgłoś naruszenie 01

  Na poczcie nie można listu podpisać bo na ladach stosy pampersów i badziewia, może PZPR pod szyldem Solidarność zamknie mordę bo jedziecie po bandzie. W jednym z zarządów regionalnych solidarności to w ich budynku funkcjonuje Żabka o ile nie ukryty jest właściciel?, a handel wróci do normalności (bez tej kretyńskiej ustawy kościołowej) - po wyborach

  Odpowiedz
 • lutek(2018-05-16 06:14) Zgłoś naruszenie 20

  Kłamliwa lub głupia babo z GIP, plecie bzdury: sąd nie "rozstrzyga" żadnych spraw, tylko "sędzia swobodnie ocenia": a/ czy dowody NAJPIERW W CAŁOŚCI ZGROMADZONE PRZEZ PIP faktycznie dowodzą, że dany punkt handlowy ma inną przeważającą działalność niż napisana w PKD, np. czy w jakimś (jakim?) okresie akurat sprzedał więcej papierosów, bułek, wódki, czy znaczków pocztowych; (NIKT tylko nie dał PIP prawa do takiego badania, nie wie jak i skąd i w jakim trybie mają być takie zgromadzone dowody przez PIP, która jest od prawa pracy, a nie od badania czego najwięcej sprzedaje się w danym sklepie) b/ czy PIP przedstawia dowody, że dana osoba stająca przed sądem, jest WINNA czemukolwiek, nawet jeśli coś miało miejsce (np. czy winą właściciela jest, że w danym okresie akurat sprzedało mu się za mało papierosów w stosunku do bułek, wódki, czy znaczków pocztowych) dopóki takie baby z PIP nie ogarną takich podstaw prawa, nie ma o czym rozmawiać, w kwestii, aby PIP stał na straży przestrzegania ustaw, albowiem NIGDY nie będzie tam ku temu realnych środków prawnych, a w tym czasie takie durne urzędniczki będą do końca świata biadolić na złe sądy, co nie "rozstrzygają" po ich myśli a wystarczy sekunda refleksji, żeby ogarnąć, że ewent. kontrolą tej ustawy winna zajmować się .. po prostu inna inspekcja - handlowa

  Odpowiedz
 • Legart(2018-05-15 20:16) Zgłoś naruszenie 60

  Nie rozumiem: Orlenowi wolno w niedzielę handlować chlebem. Dlaczego Żabce obok nie wolno? Dlaczego w niedzielę Poczta może sprzedać gazety, a Salonik prasowy nie? Przecież to są takie same sklepy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • bla bla(2018-05-15 19:27) Zgłoś naruszenie 51

  NSZZ "Solidarność" dziwię się, że jeszcze nie jest partią polityczną bo o to im chodzi i do tego dążą. Co to zakazu handlu i kontroli to te kontrole uderzą w właścicieli sklepów a nie typowo w Żabkę. Nie wiedzą jak się wziąć za Żabkę to będą nękać właścicieli i to im nic nie da bo sieć nie zrezygnuje z handlu w niedzielę.

  Odpowiedz
 • pol(2018-05-15 13:47) Zgłoś naruszenie 167

  Już mam dość tych z solidarności kto chce pracować niech pracuje????Niech układają życie swoim rodzinom...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • robol(2018-05-15 13:31) Zgłoś naruszenie 137

  Solidarność do wora i worem o ścianę

  Odpowiedz
 • parafianin(2018-05-15 11:40) Zgłoś naruszenie 117

  Solidarność,niech wpierw,zrealizuje 21 postulatów sierpniowych,a potem pcha się do gospodarki i jak maja żyć Polacy.Oszukańcza agentura.

  Odpowiedz
 • MartyKey(2018-05-15 11:14) Zgłoś naruszenie 62

  "Poza tym, jak zauważa, usługi kurierskie realizowane są w oparciu o zapisy prawa przewozowego z 15 listopada 1984 r. (Dz.U. z 1984 r. nr 53, poz. 272), a nie prawa pocztowego. Oznacza to kolizję prawną i rodzi pytanie, na jakiej podstawie placówki handlowe korzystają z usług firm kurierskich, które w dni ustawowo objęte ograniczeniem handlu wykonują usługi przewozowe, nie podlegając zapisom prawa pocztowego." - radziłbym sięgnąć do ustawy Prawo pocztowe (art. 3 pkt 19) zamiast wypisywać takie bzdury...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • i załatwione(2018-05-15 11:05) Zgłoś naruszenie 286

  Wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w placówkach pocztowych i nakazać sprzedaż znaczków .

  Odpowiedz
 • Zdrowy rozsądek(2018-05-15 10:48) Zgłoś naruszenie 279

  Związek chce... A ja chcę likwidacji związków zawodowych. ZZ powinny mieć prawo reprezentowania wyłącznie swoich członków i nikogo innego bo nie mają ku temu legitymacji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • soundgarden(2018-05-15 10:10) Zgłoś naruszenie 85

  Oto właśnie demokracja po polsku!

  Odpowiedz
 • PRAWNIK(2018-05-15 08:48) Zgłoś naruszenie 2813

  Czy zastanawialiście się kiedyś, czy słuszne jest, by ta szczątkowa przybudówka władzuni nosiła szczytne miano historycznego ruchu MILIONÓW Polaków? Czy nie lepiej byłoby nazwę "NSZZ Solidarność" wycofać z użytku i objąć ochroną jako dobro wspólne Narodu?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prawnik(2018-05-15 08:46) Zgłoś naruszenie 3817

  A ja chcę mieć możliwość zrobienia zakupów w niedzielę. I chcę końca hipokryzji. Ajent Żabki jest dokładnie takim samym polskim sklepikarzem, jak jego sąsiad pphu "JaśOgólnospożywczy".

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane