Urzędnicy boją się nowej władzy. Efekt: Mniej postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych

autor: Artur Radwan09.04.2018, 07:10; Aktualizacja: 09.04.2018, 07:50
Na razie nic nie wskazuje na to, że system oceniania urzędników miałby być zreformowany i bardziej zobiektywizowany.

Na razie nic nie wskazuje na to, że system oceniania urzędników miałby być zreformowany i bardziej zobiektywizowany.źródło: ShutterStock

Pracownicy administracji rządowej starają się nie narażać swoim przełożonym w obawie przed utratą pracy. To przekłada się na mniej postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • 4334563(2018-04-09 08:41) Zgłoś naruszenie 131

    "– O wyniku oceny okresowej decyduje przede wszystkim to, czy przełożony bardziej czy mniej lubi pracownika."

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mamma(2018-04-09 15:07) Zgłoś naruszenie 40

    Tak jest od lat.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-09 15:16) Zgłoś naruszenie 110

    Jest jeszcze jedna przyczyna: żeby zrobić postępowanie dyscyplinarne, trzeba wiedzieć, co się wokół dzieje. Znaczna rotacja w kadrze zarządzajacej sprawia, że "pamięć instytucjonalna" jest zaburzona. W takiej sytuacji "woda mętnieje". Kto się nie wychyla, tego zarzuty omijają. Długofalowo to niezbyt dobrze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dolejlama(2018-04-09 15:53) Zgłoś naruszenie 90

    Red. Radwan odkrył nowe sprawozdanie SSC. Będzie tematów na dwa miesiące.

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-04-09 17:16) Zgłoś naruszenie 22

    niech spier ....., przeszłam na emeryturę, bo już miałam dosyć ************ na czyjeś bachory tj. 500+

    Odpowiedz
  • Ja(2018-04-09 17:48) Zgłoś naruszenie 41

    Dlaczego przelozeni nie przekazuja pracownikowi kopii sporzadzonej oceny?

    Odpowiedz
  • Bert(2018-04-09 21:35) Zgłoś naruszenie 40

    Nie wiem dlaczego, ale jak widzę dowiata to zawsze mi się przypomina cziułała

    Odpowiedz
  • Jaaroo(2018-04-10 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Kasa misiu, tylko kasa. Oceny niech sobie "managarowie" i "naczelstwo" piszą o swoim bujaniu się w fotelu. Półtora kierownika na urzędnika z pensją 2200.

    Odpowiedz