Nowy kodeks do dalszej obróbki. Problemem model działalności związków

autor: Łukasz Guza19.03.2018, 07:55; Aktualizacja: 19.03.2018, 08:25
Bardziej prawdopodobne wydaje się wprowadzenie zmian już po wyborach.

Bardziej prawdopodobne wydaje się wprowadzenie zmian już po wyborach.źródło: ShutterStock

Choć projekty nowego k.p. wymagają istotnych poprawek, to kontynuowanie prac nad nimi jest prawdopodobne. Według ustaleń DGP to najbardziej realny scenariusz działań w sprawie propozycji przedstawionych przez komisję kodyfikacyjną prawa pracy (KKPP).

W ubiegłym tygodniu przyjęła ona projekty nowego kodeksu pracy (indywidualnego i zbiorowego) i przekazała je Elżbiecie Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

– To dorobek ekspercki. Projekty nie są przedłożeniem rządowym. Resort pracy musi mieć czas na zapoznanie się z nimi i przyjęcie swojego stanowiska w sprawie zaproponowanych zmian – podkreślił prof. Marcin Zieleniecki, przewodniczący komisji, podsekretarz stanu w resorcie pracy.

Na konferencji podsumowującej działalność KKPP nie pojawiła się minister Rafalska. Wcześniej zdarzało się jej odcinać od propozycji komisji, np. po upublicznieniu informacji o konkretnych rozwiązaniach. O pracach zespołu i możliwym przebudowaniu prawa pracy nie wspominał też premier Mateusz Morawiecki, który pominął ten temat np. w exposé, choć wygłaszał je na trzy miesiące przed planowanym zakończeniem prac komisji. Te sygnały mogłyby sugerować, że przygotowane przez KKPP projekty trafią do szuflady (tak jak te opracowane ponad dekadę temu przez poprzednią komisję).


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • mas(2018-03-29 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy w końcu te wszystkie wyjdą za bramy zakładu i rzeczywiście zaczną bronić interesów pracowniczych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane