Zakaz handlu wciąż do obejścia. Decydujący będzie wpis do rejestru działalności gospodarczej

autor: Łukasz Guza18.12.2017, 06:28; Aktualizacja: 19.01.2018, 15:09
sklep, handel, biznes, market

Wszystko wskazuje, że nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 marca 2018 r., ale zakres ich stosowania wciąż nie jest pewnyźródło: ShutterStock

Senatorowie pozamykali niektóre furtki umożliwiające unikanie obostrzeń. Niemożliwe będzie zlecanie prowadzenia handlu w niedzielę osobom samozatrudnionym lub otwieranie supermarketów, tylko dlatego, że działają w nich również piekarnie lub cukiernie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • alo alo (2018-03-01 18:54) Zgłoś naruszenie 21

    Oczywiście wracamy do PRL-u bo będziemy mieli wprowadzony zakaz handlu w niedzielę, gdzie za zachodnią granicą od dawna sklepy wielkopowierzchniowe są zamknięte w niedziele czy co tam też jest PRL? Najbardziej płaczą właściciele zachodniej marki gdyż w Polsce mogli nabijać budżety.

    Odpowiedz
  • samo dobro(2018-01-22 11:22) Zgłoś naruszenie 72

    Może skończą się czasy nacisku sieciówek, aby nisko płatni niewolnicy nabijali im kasę. A jak będą mataczyć i handlować w niedzielę to ludzie doniosą na takich , a nasz budżet wzbogaci się o kary na nich nałożone.

    Odpowiedz
  • lewak(2018-01-22 00:59) Zgłoś naruszenie 32

    Wreszcie będzie jak za PRL zakaz handlu w niedzielę!

    Odpowiedz
  • Luk(2018-01-05 19:15) Zgłoś naruszenie 63

    Caly czas minusuja glupole,ktore pracuja w urzedach i maja kazda niedziele wolna i nie maja co robic w domu, to chodza do galerii. Moze wprowadzmy ustawe zeby urzedasy zaczeli pracowac w sobote i niedziele. Mysle ze wtedy szybko by chcieli niedziele wolne od handlu!!!!!

    Odpowiedz
  • Anika(2017-12-19 16:58) Zgłoś naruszenie 65

    Odejście od handlu w niedziele to dobry kierunek chociaz na poczatku bedzie zamieszanie, ale rynek sie przemodeluje.

    Odpowiedz
  • klim(2017-12-18 17:53) Zgłoś naruszenie 47

    Tempo pracy nad ustawą jest szybkie i sobrze, bo to akurat bardzo potrzebny zapis prawny

    Odpowiedz
  • paw(2017-12-18 17:52) Zgłoś naruszenie 59

    Jestem za tą ustawą, myślę, że tragedii ekonomicznej nie będzie, a dla zdrowia życia społecznego będzie to bardzo dobrze, jak w niedzielę sklepy będą pozamykane

    Odpowiedz
  • miś(2017-12-18 17:35) Zgłoś naruszenie 75

    Dobrze, że starają się uszczelnić tę ustawę, tak aby budziła jak najmniej wątpliwości, choć pewnie wszystkich furtek do jej ominięcia i tak się nie uda pozamykać

    Odpowiedz
  • 99(2017-12-18 13:55) Zgłoś naruszenie 102

    niech wprowadza obligatoryjna stawke dodatkową dla każdego pracującego w niedziele i swieta + 13zł obecnie od nowego roku 13,7zł brutto .... a nie wymyslaja jakies głupoty ... niech pracownicy sobie zarabiają

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-18 11:48) Zgłoś naruszenie 156

    Uszczęśliwianie nie siłę. Ustawą, której prawie nikt nie chce.

    Odpowiedz