Bierzesz zwolnienie lekarskie na dziecko? Zobacz, czy ZUS może cię skontrolować

autor: Agnieszka Brzostek21.12.2017, 07:00; Aktualizacja: 22.12.2017, 13:45
chore dziecko

Zasiłek opiekuńczy z ZUS nie przysługuje, jeśli poza pracownikiem w gospodarstwie domowym są inni członkowie rodziny, którzy mogą zapewnić opiekę choremu.źródło: ShutterStock

Polacy w okresie przedświątecznym nie tylko chorują częściej, ale aż 24 proc. zwolnień z tytułu opieki nad dzieckiem wydawanych na przełomie roku wykorzystywanych jest niezgodnie z przeznaczeniem. ZUS może w każdej chwili skontrolować, czy zaświadczenie lekarskie zostało wystawione celowo i jest wykorzystywane przez rodzica we właściwy sposób.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Inspektor Inspektorów(2017-12-21 16:46) Zgłoś naruszenie 18

    Mój znajomy opowiadał mi jak to przez całe swoje zycie niepłacił prawie ZUSu a korzystal ze wszystkich jego przywieli. Ktoś zarzucił jemu ze oszukuje a On na to : Czy ZUS który na rządanie PO odebrał ludziom wiek emerytalny ,chociażby ten za szkodliwe i nieb warunki pracy po fakcie takiej pracy lub podniósł ogólny wiek emerytalny oczekują iz znaczna ilośc nie dozyje ,to co ,nie oszukuje? --no bo taka jest ustawa odpowiedział adwersarz a On na to ,czy jakby Ustawa kazała sie samemu wieszać to byś to robił? ,albo Hitler też wydawał w demokratycznym państwie Ustawy -Norymberskie!!

    Odpowiedz
  • gaks(2017-12-22 08:04) Zgłoś naruszenie 111

    A Zus nie wpadnie na pomysł, że zimą czytaj grudzień, styczeń, luty, marzec, oraz miesiące przejściowe llistopad i kwiecień, to też miesiące w których dzieci z większym prawdopodobieństwem niż wiosną i latem chorują? Sam mam 2 dzieci, w przedszkolu w grudniu mniej więcej połowa dzieci na zmianę się wymieniała, bo co chwilę, ktoś chory. wczoraj odbieraliśmy z przedszkola, to 3 dzieci wymiotowała i ma jelitówkę. więc tylko oczekiwać jak się u nas rozwinie. Ale co tam instytucje i urzędy twierdzą, że są przyjazne i mają zaufanie do obywateli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane