Mezalians po polsku, czyli ona i truteń. Co piątą rodzinę utrzymuje kobieta

autor: Janusz K. Kowalski, Klara Klinger22.11.2017, 07:55; Aktualizacja: 22.11.2017, 08:06
praca, komputer

Wprawdzie według Eurostatu do codziennej opieki nad dziećmi włącza się u nas już 65 proc. mężczyzn, a gotuje 33 proc. z nich, to nadal podział obowiązków nie jest równy.źródło: ShutterStock

Pracujące panie najczęściej mają wykształcenie wyższe. Zatrudnieni panowie są po zawodówce. Różnice w zarobkach na korzyść płci pięknej będą rosły.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (55)

  • ideologia-femina broni, radzi i nie zdradzi.(2017-11-22 09:35) Zgłoś naruszenie 25020

    Znowu jakieś ideologiczne klepanie. Ciekawy jest tytuł artykuliku "Mezalians po polsku, czyli ona i truteń. Co piątą rodzinę utrzymuje kobieta". Znaczy się mężczyzna teraz w domu to truteń, a kiedy był tym głównym, co utrzymywał rodzinę to był kim? Wrednym samcem, tak? Czyli kobieta wtedy to była trutniowa. Obojętnie jakby się człek nie obrócił i tak d**pa z tyłu. Pod tym artykulikiem zabrakło informacji, że zawiera lokowanie produktu, czyli inwazyjny ideologicznie feminizm.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • katom(2017-11-22 09:55) Zgłoś naruszenie 2409

    czyli w 80% związków to kobiety są leniwe i nic nie robią?

    Odpowiedz
  • gość(2017-11-22 10:09) Zgłoś naruszenie 1507

    Bardzo slaby tytuł sugerujący że facet prowadzący dom nic nie robi. Mój mąż zajmuje się domem i trójką dzieci, gotuje najlepsze zupy na świecie, a ja w tym czasie mogę prowadzić firmę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • luki(2017-11-22 17:58) Zgłoś naruszenie 1310

    czyli 4/5 rodzin utrzymuje mężczyzna a kobiety w tych rodzinach to trutnie ?

    Odpowiedz
  • Anna(2017-11-22 12:47) Zgłoś naruszenie 1174

    Mój mąż jest jednym z takich trutni.Zajmuje się domem,odwiezie dzieci do szkoły,zrobi zakupy,skopie ogródek,z dziećmi zrobi lekcje ,ugotuje obiad /mąż z zawodu jest kucharzem i znakomicie gotuje/.A ja w tym czasie,wstrętna baba,siedzę w pracy i marnuje czas.... Ten artykuł wciąż powiela stereotypy.Nieraz tak się zdarza,że praca męża jest po prostu mniej warta niż praca żony. Nakładają się to różnice w wykształceniu,dostępność pracy dla kobiet i,bo w pewnych branżach kobiecie jest łatwiej znaleźć lepiej płatną pracę,a nawet zdrowie.Mój mąż miałby góra 1600 zł gdyby pracował i jego wysiłek włożony w wychowanie dzieci jest wiele razy większy niż by przyniósł te 1600 zł.W Polsce wciąż nikt nie docenia ile warta jest praca domowa,jakie to ma ogromne znaczenie.Ludzie co nie mają babci,co oboje pracują ,wiedzą ile kosztuje opiekunka do dzieci ile jest warty ugotowany obiad w domu,posprzątany dom.W artykule padają kwoty 4 tyś za prace.Realnie w Polsce płaca to góra 1600 czy 1700 na rękę a najczęściej to płaca minimalna.Za takie pieniądze naprawdę lepiej siedzieć w domu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przestancie zasmiecac przestrzen publiczna(2017-11-23 10:38) Zgłoś naruszenie 662

    ten tytul jest obrazliwy

    Odpowiedz
  • precz z feminizmem(2017-11-22 17:01) Zgłoś naruszenie 543

    Czyli 80% rodzin utrzymuje mężczyzna. Pogoni ćwiczenia babę do roboty albo kopa za drzwi i WON.

    Odpowiedz
  • Kocio(2017-11-22 10:55) Zgłoś naruszenie 453

    Panowie w domu radzą sobie nie gorzej niż panie, więc nie ma tu nic dziwnego. Nic-nie-robiący panowie są społecznie tak samo źle postrzegani jak nic-nierobiace-panie.

    Odpowiedz
  • ideologia-femina broni, radzi i nie zdradzi(2017-11-22 09:30) Zgłoś naruszenie 414

    Znowu jakieś ideologiczne klepanie. Ciekawy jest tytuł artykuliku "Mezalians po polsku, czyli ona i truteń. Co piątą rodzinę utrzymuje kobieta". Znaczy się mężczyzna teraz w domu to truteń, a kiedy był tym głównym, co utrzymywał rodzinę to był kim? Wrednym samcem, tak? Czyli kobieta wtedy to była trutniowa. Obojętnie jakby się człek nie obrócił i tak d**pa z tyłu. Pod tym artykulikiem zabrakło informacji, że zawiera lokowanie produktu, czyli inwazyjny ideologicznie feminizm.

    Odpowiedz
  • Art(2017-11-27 13:22) Zgłoś naruszenie 380

    Zatem w 80% przypadków można powiedzieć "On i truteń, cztery na pięć rodzin utrzymuje mężczyzna." tak?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ferdynand Kiepski (2017-11-22 13:09) Zgłoś naruszenie 362

    „Powiadam ja tobie, Halinka, że robota to jest najgłupszy sposób spędzania wolnego czasu” 😉

    Odpowiedz
  • rh(2017-11-22 13:01) Zgłoś naruszenie 225

    Przeczytałam tytuł i dalej mi się nie chce. Zarabiam więcej od partnera ale .................. co z tego?! Nie zawsze chcieć to mieć super pracę i płacę.

    Odpowiedz
  • nik(2017-11-23 22:38) Zgłoś naruszenie 204

    A co was to obchodzi, jeśli oboje zgadzają się na taki układ, innym wara wtrącać się. Truteń? A co to za dyskryminacja. na poziomie gimbazy. A potem dziwić się, że tyle facetów popełnia samobójstwa.

    Odpowiedz
  • keszet(2017-11-22 10:57) Zgłoś naruszenie 1851

    Przykładową polską rodziną stała się rodzina Kiepskich. Narodowcy powinni uzupełnić swoje hasło: Współczesna polska rodzina, to chłopak truteń i pracująca dziewczyna".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gruby(2017-11-22 15:32) Zgłoś naruszenie 171

    Ja nie jestem trutniem. Można zastosować wiele przepisów. Jesteście niewdzięczni że was czytam. Przez was mam lęki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ada(2017-11-23 23:50) Zgłoś naruszenie 120

    Czasem się tak układa, że jedno ma większe możliwości zarobienia niż drugie. U nas tak właśnie się ułożyło. Ale mąż jest świetnym partnerem. Pracuje jako nauczyciel w niepełnym wymiarze godzin. Dzięki temu dzieci są zadbane, nakarmione, dom sprzątnięty, lekcje odrobione, rachunki ogarnięte, zakupy załatwione. Mam wyrzuty, że wszystko jest na jego głowie. Ale prawda jest taka, że jakby się uparł na robienie kariery, to najęcie niani, gosposi, ogrodnika i innych fachowców od obsługi kosztowałoby nas 4-5 tyś. Tyle więc jest warta jego praca w domu. Dodając do tego pensję to zarobiłby prawie tyle co ja. A obcy nigdy nie zastąpi rodzica. Dlatego drodzy panowie i panie domu robicie wartościową pracę. Truteń to taki co nie pracuje, nie zarobi i jeszcze w niczym nie pomoże.

    Odpowiedz
  • Olga Klara(2017-11-22 18:25) Zgłoś naruszenie 122

    Świetne wiadomości! Przecież mamy pełne równouprawnienie. Jeśli mam ochotę utrzymywać rodzine, moja sprawa. Brawo, Drogie Panie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2017-11-22 16:49) Zgłoś naruszenie 111

    A 4 na 5 mężczyzna. 80%.

    Odpowiedz
  • matka(2017-11-22 12:13) Zgłoś naruszenie 118

    i znów próba powiedzenia, ze panie w domu to lenistwo a przebywanie panów w domu to tez lenistwo (truteń) ale panom się lenistwo bardziej należy a przynajmniej kiedy dziecko jest maleńkie (choćby z tego powodu ze trutnie sa zdolne do karmienia piersią), a w ogóle to aż 21 % pań (wg autora) wkłada " najwięcej " do wspólnego gospodarstwa- jakby nie wystarczyło że wkłada więcej. To i tak 80 % mężczyzn utrzymuje rodzinę. Nie , nie to nie tak miało być- za parę dni będzie artykuł że dzieciom to najlepiej w zbiorowym żłobku może zakładowym ale zawsze... byle bez rodziców ... bo wtedy maja szanse oboje wyżyć się, zrealizować swoje ambicje zawodowe, a dziecko ... co tam.... tez ktoś będzie się realizował przy wychowaniu mojego dziecka, czemu to nie mam być ja... Bo ja nie wiem ze dla mnie najlepsza jest kariera zawodowa, bo ja nie wiem że pokarm mogę ściągnąć do butelki i.... realizuj się babo, Dziecko ci podziękuje jak zostanie kiedyś poważaną osobą. A może raczej nie będzie Cie znało, bo pani ze żłobka była bliżej i to ją zna ... aaaa, , k.....a co by tu jeszcze zepsuć....

    Odpowiedz