Fala pracowników ze Wschodu dopiero nadciąga: Niemal połowa Ukraińców chce wyjechać do pracy za granicę

autor: Urszula Mirowska-Łoskot05.10.2017, 07:35; Aktualizacja: 05.10.2017, 08:07
Wielu Ukraińców, z uwagi na brak pomocy ze strony państwa polskiego, trafia do szarej strefy.

Wielu Ukraińców, z uwagi na brak pomocy ze strony państwa polskiego, trafia do szarej strefy.źródło: ShutterStock

Niemal połowa Ukraińców chce wyjechać do pracy za granicę. Drugim najczęściej wskazywanym przez nich kierunkiem jest Polska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • LEx(2017-10-05 11:24) Zgłoś naruszenie 316

    Pan Inglot niech wyjedzie na Ukraine, bo ja chce zyc w Polsce. Tego chechlania mam juz dosyc u siebie na osiedlu, nawet w marketach mam napisy po ukrainsku. Co sie karwa z wami ludzie dzieje? Czy ktos widzial w Aldi w Niemczech napisy w jezyku polskim? Mieszkalem tam przez 7 lat i nigdy nie widzialem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • szybak(2017-10-05 10:12) Zgłoś naruszenie 292

    "Pracodawcy mają bowiem problem z rekrutacją na stanowiska każdego szczebla." Ja się na biznesie nie znam, ale może pomogłoby oferowanie wyższych płac i/lub gotowość wyszkolenia pracowników zamiast oczekiwania, że przyjdą od razu z idealnie dopasowanym doświadczeniem.

    Odpowiedz
  • Kocio(2017-10-05 10:42) Zgłoś naruszenie 200

    Jak ładnie napisać że świadomie łamią prawo? cytat:Niektórzy przedsiębiorcy mogą w takiej sytuacji decydować się na zatrudnianie migrantów w szarej strefie. Ha ha ha, to ja w tym roku nie zdecyduję się na odprowadzanie podatków

    Odpowiedz
  • waldek(2017-10-05 11:11) Zgłoś naruszenie 175

    to może chociaż niech pracują w fabrykach, a nie w sklepach, bo np. w centrum Warszawy już niemal nigdzie obsługa sklepów nie mówi po polsku. Nie są w stanie odpowiadać na pytania klientów. Że już o muzułmanach z krzaczastymi brodami w ubraniach na napisem Ochrona nie wspomnę - Biedronka na Centralnym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • polki(2017-10-06 11:21) Zgłoś naruszenie 60

    Zamnkąc natychmiast granc z Ukraina , wprowadzaic im wizy !!! Albo bedzie POLBREXIT

    Odpowiedz
  • as(2017-10-06 15:32) Zgłoś naruszenie 40

    chochly uciekaja przed wojna a rosjanie zaciskaja rece z tego powodu a nam to oni nie potrzebni gdyby byla inna siatka plac robia u nas gorzej jak my u niemca w latach 90 czasmi to mi ich zal przeciez Putin mowi bracia slowianie ja wam oddam wszystko tylko wrocice do rosyji matuszki

    Odpowiedz
  • ihor (2017-10-06 20:42) Zgłoś naruszenie 30

    Co za lament ukraiński , jak tak dalej będzie to czy na Ukrainie znajdzie się ktoś, kto ostatni zgasi światło ?

    Odpowiedz