120 tys. urzędników służby cywilnej nie dostanie podwyżek

autor: Artur Radwan29.08.2017, 07:26; Aktualizacja: 29.08.2017, 07:51
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Rada Ministrów w ubiegłym tygodniu przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2018 r.źródło: ShutterStock

Blisko 120 tys. członków korpusu służby cywilnej nie ma co liczyć na wzrost uposażeń nawet o wskaźnik prognozowanej inflacji. Być może doczekają się tego dopiero w 2019 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (72)

  • SC(2017-08-29 08:03) Zgłoś naruszenie 1604

    I jak zwykle służba cywilna na szarym końcu.... bez podwyżek od 10 lat.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zdzicho(2017-08-29 08:12) Zgłoś naruszenie 970

    NIE MA CHETNYCH DO PRACY ZA 2 tys zl brutto!!! Za rok za dwa nie bedzie takich osob w inspekcjach rządowych w ogole, bo juz teraz pracuja tzw. lesne dziadki, czyli osoby na emeryturze bo mlody nie chce do pracy przyjsc!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • o(2017-08-29 08:33) Zgłoś naruszenie 1062

    nic nowego, przeciez poprzednicy też przerz 8 lat nie widzieli takiej potrzeby

    Odpowiedz
  • I tak ma być !!!(2017-08-29 08:34) Zgłoś naruszenie 5519

    Kwota bazowa w SC powinna być 3 razy niższa od minimalnej krajowej.... By w SC pracowała sama swołocz i niedorobieni umysłowo wówczas będziemy Ii Koreą bo tylko idiota lub złodziej zdaniem pewnej pani z UE pracuje w SC - do czego jak widać Polska usilnie dąży.

    Odpowiedz
  • Greguła(2017-08-29 09:10) Zgłoś naruszenie 256

    A może otworzyć się bardziej na imigrantów w S.C., wskaźnik zatrudnienia obcokrajowców jest przecież bardzo niski.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • :-((2017-08-29 09:14) Zgłoś naruszenie 391

    Oto cytat z komentarza do artykułu jednej z gazet ogolnopolskich dotyczących SKUTKÓW NAWAŁNICY i ZAPOBIEGANIU TYM SKUTKOM: "Innym dziennikarzom dyrektor Nogal tłumaczył podobno, że ogłoszenie o nawałnicy przyszło za późno – przed godz. 15, gdy w Centrum Zarządzania Kryzysowego nikt już w piątek nie pracuje." Problemy zaczynają się u nas w piątki po 15. , zaczyna się weekend, wówczas cała instytucjonalna organizacja siada. Jeśli, np. trafi się do szpitala w piątek, a nie jest to przypadek wymagający ratowania życia to przeleży się na szpitalnym łóżku w spokoju ducha do najbliższego poniedziałku. A pan dyrektor Nogal chce chyba swoim krzykiem zagłuszyć odpowiedzialność jego firmy za niedostrzeżenie niebezpieczeństwa. Teraz sie zastanowmy dlaczego m.in. tak jest... KTO ZA wynagrodzenie rowne minimalnemu poswieci swoj czas, wysilek, ma nalezyta motywacje - jak mysli co na promocji kupic, aby wystarczylo do konca miesiaca!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mały(2017-08-29 09:16) Zgłoś naruszenie 545

    PIS tak jak i poprzednie rządy to banda oszustów i złodziei.

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony(2017-08-29 09:46) Zgłoś naruszenie 943

    Głupio robią. Jak zwykle podwyżki dostaną znowu nauczyciele i inni. Wyszkolenie pracownika trwa ok. 5 lat. Życzę im powodzenia jak stara kadra odejdzie obudzą się z ręką w nocniku. I tak są już kłopoty z rekrutacją bo za tak niskie wynagrodzenia i wysoką odpowiedzialność nikt nie chce już w tej branży pracować.

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2017-08-29 10:01) Zgłoś naruszenie 7615

    Nie ma co straszyć utratą specjalistów. Żadnych masowych odejść z urzędów nie będzie, bo kto mógł odejść już odszedł. Pozostają ci, którzy nie mają żadnej alternatywy (w mniejszych miastach nie tak łatwo znaleźć inną pracę) albo tacy, którzy nawet jeśli mają takie możliwości, to po 20 latach pracy w urzędzie zwyczajnie boją się zaczynać wszystko od "zera". Ministerstwo doskonale wie, że ludzie są w sytuacji bez wyjścia i będą pracowali nawet za 2 tys. i od lat cynicznie wykorzystuje sytuację, dlatego żadnych podwyżek jak nie było tak nadal nie będzie. Na szczęście od pewnego czasu, to już nie mój problem - odszedłem i nie żałuję.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • edytor(2017-08-29 10:19) Zgłoś naruszenie 890

    szkoda że w Urzędach Skarbowych i Urzędach Celno-Skarbowych autor nie sprawdził ile osób odeszło z doświadczeniem powyżej 10 lat i co było powodem odejścia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W...(2017-08-29 10:21) Zgłoś naruszenie 600

    Reforma szkolnictwa niezadowolenie - podwyżki dla nauczycieli, reforma sądów niezadowolenie-podwyżki. W służbie cywilnej nawet jak nie ma zadowolenia ( reforma marzec KAS) nikt nie krzyczy , więc po co uspokajać ludzi podwyżkami. Przecież wszystko gra.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zwck(2017-08-29 10:58) Zgłoś naruszenie 547

    Zawsze wydawało mi się, że trzynastka wypłacana jest z zysków firmy, jakie zyski wypracowuje budżetówka?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Mietek(2017-08-29 12:15) Zgłoś naruszenie 8112

    Brawo rząd, brawo PIS w tej kwestii pełne poparcie!! zero haraczu nierobom

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pracownik sc(2017-08-29 12:43) Zgłoś naruszenie 630

    nie daję rady psychicznie ..... idę po pierwsze zwolnienie lekarskie do lek. psychiatry .... na razie 1 na miesiąc

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pewien Urząd Wojewódzki.....(2017-08-29 13:07) Zgłoś naruszenie 370

    Daje na start całe 2 tys zł..... Aż DWA TYSIĄCE - bo poszukuje RADCY PRAWNEGO. Jeżeli znajdzie się ktoś za takie pieniądze to upodli do końca ludzi z jakimś tam wykształceniem którzy przez 3 lata byli na Aplikacji za 3 tys miesięcznie i wydali na swoją edukcję 90 tys zł - jak będą z tych 2 tys zł oszczedzać na chlebie i wodzie to odzyskają tą kwotę przed emeryturą..... Bu ha ha ha.....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • UBOGI URZĘDNIK PAŃSTWOWY(2017-08-29 13:10) Zgłoś naruszenie 540

    MNOŻNIK 2,0??? CHCIAŁABYM MIEĆ TAKI, JAK WIELE MOICH KOLEŻANEK. A PRACUJĘ W SKARBOWOŚCI PONAD 20 LAT. SWOJĄ DROGĄ CIEKAWE SKĄD MAJĄ DANE O TYM MNOŻNIKU SKORO NIEWIELU GO DOSTAŁO LUB PRZEKROCZYŁO. A MIESZKAM W DUŻYM MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Realista(2017-08-29 14:59) Zgłoś naruszenie 300

    Proponuje przeczytac ten artykuł i komentarze: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1066310,polska-nawalnice-sytuacje-kryzysowe-urzednicy.html I teraz szanowni czytelnicy zastanowcie sie czemu adm.zespolona tak pracuje - jaka motywacja do pracy za takie pieniadze!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2017-08-29 17:17) Zgłoś naruszenie 333

    Dla SWOICH w urzędach zawsze są podwyżki.

    Odpowiedz
  • hejtt(2017-08-29 19:42) Zgłoś naruszenie 366

    jak żeście durni i siedzicie cicho zamiast wyjść na ulicę to ************* za jałmużnę, na 500+ dla leni są pieniądze tylko dla pracujących nie ma

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2017-08-29 20:39) Zgłoś naruszenie 434

    Rząd PO/PSL świadomie głodził SC, ponieważ w praktyce - spójrzmy prawdzie w oczy - dążył do likwidacji polskiej państwowości .(słynne "zamorzyć bestię"). PIS zastał SC z wynagrodzeniami, które przez 8 lat władzy liberałów straciły ok.20 % wartości i wykonuje teraz nerwowe ruchy, bo rzeczywiście zastał SC w stanie upadłości. Podniósł wynagrodzenia najmniej zarabiającym, co było słuszne, tyle, że zapomniał o średniakach i teraz tak spłaszczył zarobki w SC, że ludzie pytają się, gdzie tu jakiś sens, gdzie ścieżka awansu, po co gradacja stopni służbowych, skoro wszyscy mają podobne pieniądze. Wreszcie wynagrodzenie powinno zależeć głównie od wkładu pracy, a nie być kołem ratunkowym rzucanym, żeby pracownicy SC nie chodzili do pomocy społecznej po zasiłki. Od lat obserwuję zastępy młodych , wykształconych, ambitnych i zdolnych ludzi, którzy przez SC tylko się przewijają. Rok, dwa, trzy i astanavista - bo nie widzą finansowych perspektyw. W rezultacie mamy podstarzałe kadry, które w najbliższych coraz szybciej będą sie wykruszać i młodziaków, którzy przyszli do SC, żeby mieć co wpisać do CV. To jest realny problem dla władzy w perspektywie najbliższych lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz