statystyki

Bilans reorganizacji w urzędach: Mniej dyrektorów, więcej naczelników

autor: Artur Radwan27.09.2017, 07:34; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:16
Jak czytamy jednak w dokumentach, do których dotarła DGP, oficjalnie GUM likwidując kilka stanowisk dyrektorskich poczynił oszczędności.

Jak czytamy jednak w dokumentach, do których dotarła DGP, oficjalnie GUM likwidując kilka stanowisk dyrektorskich poczynił oszczędności.źródło: ShutterStock

Przed reorganizacją w podległym ministrowi rozwoju i finansów urzędzie było 41 stanowisk kierowniczych. Po reorganizacji przybyło 10. Wzrosły wydatki na wynagrodzenia, a na nagrody – aż dwukrotnie.

W grudniu 2016 r. minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki nadał nowy statut Głównemu Urzędowi Miar, który bezpośrednio mu podlega. Oficjalnym powodem reorganizacji było przeregulowanie urzędu i zbyt duża ilość biur obsługowych. Po zmianach liczba stanowisk kierowniczych, miała zmaleć, a koszty funkcjonowania spaść.

Zdecydowano się na likwidację poszczególnych biur w tym m.in. biura prawno-legislacyjnego, obsługi urzędu, budżetowego i informatyki (w każdym z nich był dyrektor, w niektórych także zastępca). W to miejsce powstało jedno biuro dyrektora generalnego. Stworzono jednak wiele nowych stanowisk. Na przykład w miejsce dyrektora biura prawno-legislacyjnego utworzono stanowisko zastępcy dyrektora biura generalnego ds. prawnych i do tego utworzono stanowisko naczelnika wydziału prawnego i wydziału projektowo-organizacyjnego.

– W miejsce jednego stanowiska kierowniczego utworzono aż trzy nowe. Do tego osobę, która była odpowiedzialna m.in. za obsługę sekretariatu, awansowano na stanowisko naczelnika wydziału organizacyjno-projektowego – wylicza były pracownik GUM. – Taki rozrost stanowisk kierowniczych i wydziałów nastąpił w miejsce każdego zlikwidowanego biura. Bulwersujące jest to, że najprawdopodobniej byłym dyrektorom, którzy trafili na stanowiska naczelników, pozostawiono identyczne pensje – dodaje.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • MG(2017-09-27 13:14) Zgłoś naruszenie 41

    To po co reorganizacja? Pozorne ruchy, dla samych ruchów :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane