Rafalska: Możliwe wpisanie do kodeksu prawa pracy instytucji delegata związkowego

26.04.2017, 07:20; Aktualizacja: 26.04.2017, 09:01
Według Rafalskiej - w Polsce zbiorowe prawo pracy, na które składają się obowiązujące ustawy: o związkach zawodowych, o organizacjach pracodawców, o rozwiązywaniu sporów zbiorowych pracy oraz dział XI Kodeksu pracy – układy zbiorowe pracy, wymagają skodyfikowania.

Według Rafalskiej - w Polsce zbiorowe prawo pracy, na które składają się obowiązujące ustawy: o związkach zawodowych, o organizacjach pracodawców, o rozwiązywaniu sporów zbiorowych pracy oraz dział XI Kodeksu pracy – układy zbiorowe pracy, wymagają skodyfikowania.źródło: Materiały Prasowe

Do kodeksu zbiorowego prawa pracy może być wpisana nowa instytucja, delegata związkowego - zapowiedziała w rozmowie z PAP szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy (KKPP) pracuje nad szczegółami tego rozwiązania. 

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kończ Waścko ... i wstydu sobie i Polsce oszczedź(2017-04-26 11:28) Zgłoś naruszenie 21

    Rafalska ... "p.i.e.p.r.z.y. jak MAŁY Jarek w piaskownicy", ... ze PIS-Bolszewicy uznali KONSTYTUCJĘ RP za podstawę ustroju RP ... . Szczera rada dla p. Rafalskiej . ... "Jak się wie jak się zachować, to ZACHOWUJ się PRZYZWOICIE" !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane