Rząd rozbija jedność policjantów: Chce założyć własny związek zawodowy. W zamian wróci 100 proc. chorobowego

autor: Bożena Wiktorowska03.04.2017, 07:22; Aktualizacja: 03.04.2017, 12:37
Wiele wskazuje na to, że do stworzenia w policji własnej sekcji szykuje się już Solidarność.

Wiele wskazuje na to, że do stworzenia w policji własnej sekcji szykuje się już Solidarność.źródło: ShutterStock

MSWiA zamierza rozbić jedność zawodową funkcjonariuszy, dopuszczając możliwość działania wielu związków zawodowych. W zamian przywróci im 100 proc. uposażenia za pierwsze 30 dni zwolnienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • obybatel(2017-04-03 11:25) Zgłoś naruszenie 405

    No to jeszcze tylko założyć jedną własną partię "opozycyjną", resztę zdelegalizować i będzie cacy.

    Odpowiedz
  • piniusz(2017-04-03 11:28) Zgłoś naruszenie 5313

    chory,absurdalny pomysł, mający stworzyć sytuację podobną w górnictwie,gdzie związkowiec na związkowcu siedzi i to Ci nie do ruszenia-bo przewodniczący,vice,skarbnik itd

    Odpowiedz
  • haha(2017-04-03 12:55) Zgłoś naruszenie 9624

    w **** niech sobie wsadzą te 30 dni!!! niech wróci jak był albo tak jak obiecali na początku czyli 90 dni!!! niepozwólcie się omamić 30 dniami ,na szczęście jest coraz mniej chętnych do służby więc niebawem politycy i wielce skargowe społeczeństo któremu policja jest niepotrzebna bedą pilnowali się sami :):):)

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dziwne, ...(2017-04-03 13:13) Zgłoś naruszenie 233

    .... że większość siedzi cicho !

    Odpowiedz
  • czesiek(2017-04-03 13:39) Zgłoś naruszenie 774

    Jest coś takiego jak jedność policjantów ? Sorry ale przez 18 lat służby widzę coś zgoła odmiennego.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-03 13:44) Zgłoś naruszenie 5412

    Jak długo jeszcze policjanci będą dawać sie wodzić za nos politykom ? Przecież to jest cyniczna gra.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-04-03 14:00) Zgłoś naruszenie 1826

    buchaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. dobrze robią. jeszcze wiek niech wydłuża do 65.pozdrwaiam. emeryt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwiazkowiec(2017-04-03 15:43) Zgłoś naruszenie 3418

    Związkowcy w Policji to karierowicze. Wielu mięsnych biednych ale wiernych dzięki związkom zrobiło kariery. W Policji powinno być więcej związków zawodowych. Jeden związek zawodowy tworzy patologie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rezerwista(2017-04-03 16:00) Zgłoś naruszenie 338

    Nie przywracać 100% płatnego chorobowego żołnierzom oni na to nie zasługują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cywil(2017-04-03 16:11) Zgłoś naruszenie 316

    Dokładnie już prawdziwego wojska nie ma.To co oni robią to wstyd jak chol...

    Odpowiedz
  • Polak(2017-04-03 16:15) Zgłoś naruszenie 438

    Byłem żołnierzem i jest mi wstyd jaką armię mamy.Zniszczono wszystko a na chwilę obecną żołnierz jest bardziej pracownikiem administracji. To co robią nie ma nic wspólnego z wojskiem i dlatego nie powinni im przywracać l-4 w 100%.Co innego Strażacy czy Policjanci im jak najbardziej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Chore!!!(2017-04-03 16:46) Zgłoś naruszenie 203

    Ale chore... Szkoda słów!!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-04-03 19:16) Zgłoś naruszenie 191

    Jakie i ile będzie związków w Policji - zależeć będzie jedynie od policjantów-związkowców. Bardziej należałoby się zastanowić nad "apolitycznością", bo to raczej tak w przeszłości jak i dzisiaj - fikcja. Każda partia rządząca chce mieć swoją milicję, a przynajmniej - namiestników kierujących "apolityczną" policyjną masą.

    Odpowiedz
  • tonik(2017-04-03 20:06) Zgłoś naruszenie 234

    a co z planowanymi zmianami dot. emerytur policyjnych:od podstawy, bez dodatku, 3 miesięczna odprawa -jak dobrze bo ponoć ma być 1 i uzusowienie od X 2017. no i 13 stkę zabiorą i mundurówkę, czemu nikt o tym nie pisze????

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt(2017-04-03 20:11) Zgłoś naruszenie 174

    minister B. mówi,że nic nie robi w spr. zmian emeryutur policjantów ale minister$ ponoć już ich wpisał do ZUS??zasłyszane gdzieś pod stołem......

    Odpowiedz
  • Benny Gill(2017-04-03 20:34) Zgłoś naruszenie 207

    Nie zapisujcie sie do nowych związków i tyle. Nie będzie chętnych nie będzie to funkcjonowało.proste

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • komentarze,plusiki(2017-04-03 21:33) Zgłoś naruszenie 224

    i bardzo dobrze , z jednej strony znow L4 platne 100% super, z drugiej strony juz rozmawislem z kolegami z kilku komend na szczeblu wydzial prewencji utworzymy sobie wlasny zwiazek zawodowy, reprezentacja prewencji, nie potrzeba nam,nszz i solidarnosci ....czas aby placili za nocki, weekendy, swieta,nadgodziny.... zrobmy mniej a dostanmy wiecej :-) odwrotnosc ostatnio promowanych hasel w policji :-)w stylu zrobmy wiecej dostanmy fige

    Odpowiedz
  • Abcd(2017-04-03 22:15) Zgłoś naruszenie 31

    Jeszcze będzie tak ze zrobią limity km po sektorze a żeby było jeszcze taniej to patrole rowerowe będą przez cały rok ha ha .

    Odpowiedz
  • jeden z wielu(2017-04-03 22:22) Zgłoś naruszenie 171

    Odpolitycznić Policję bo to źle rzutuje na formację związki jak chcą niech sobie tworzą bo jak coś to i tak nie pomogą. Zmieńcie prawo aby policjant i jego rodzina była chroniona a nie musiał brać adwokata bo ktoś pomówił, i sam musi walczyć o swoje. Ps ZACZNIJCIE TRAKTOWAĆ POLICJANTÓW POWAŻNIE

    Odpowiedz
  • Optymista (2017-04-03 22:27) Zgłoś naruszenie 30

    I ponownie namieszali policjantom w głowach. Czemu się nie szanujemy, nie działamy razem dla własnego dobra tylko wypominamy sobie jakieś drobiazgi. Powinniśmy walczyć o swoje prawa wspólnie bez jakichkolwiek podtekstów, faktycznie walczyć, a nie wylewać żale. Związki zawodowe muszą nadawać kierunek i ciągnąć za sobą całą policyjną brać. Nie dajmy się skłócić.

    Odpowiedz