Tylko nie mów o mnie: bogaty. Ponad połowa Polaków nie ma prawa narzekać na zarobki?

autor: Konrad Wojciechowski09.12.2016, 08:30; Aktualizacja: 09.12.2016, 08:45
ferrari

Do bogacenia się popychają nas aspiracje, a te chodzą pod rękę z naszymi marzeniamiźródło: ShutterStock

Jeśli bezgranicznie ufać liczbom, to ponad milion Polaków nie ma prawa narzekać na zarobki. Z każdym dniem przybywa nam zamożnych, którzy wyciągają miesięcznie znacznie powyżej średniej krajowej. Ale dobrze zarabiać wcale nie oznacza mieć pieniędzy w nadmiarze.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • koszerna(2018-01-13 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    We śnie są zamożni kolejny sponsorowany artykuł koszernej.

    Odpowiedz
  • Arek(2017-08-21 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    "Barbara ... wymienia katalog dóbr, które osoba „pięć tysięcy plus” może sobie zapewnić: , mieszkanie 80mkw, samochod wyższej klasy" itd. hmmmm ciekawe gdzie to mieszkanie i jaki to ten samochod. :) Ja razem z zoną mamy okolo 8tys na reke , obecnie 60 mkw , 2jke dzieci i 17 letni samochod i w życiu nie zaryzykowalbym kupna wiekszego mieszkania a o samochodzie (zgaduję że nowy) to chyba tylko Toyota Aygo ! a nie wyższej klasy (gdzie wymiana opon to 4 tys zł nie mowiąc o ubezpieczeniu AC i jakiejkolwiek naprawie serwisowej) . Umarłem ze śmiechu. Fakt pozwala to na spokojne życie i nie martwienie się że masło dochodzi w cenie do 7 zł. Nie ma problemów z rachunkami itp ale 2 razy w roku wakacje za granica hmmm Trzeba by okreslic to "5000+" ile razy ? :)

    Odpowiedz
  • heniek(2017-07-07 01:46) Zgłoś naruszenie 10

    tylko zlodziej albo frejer pracuej za mniej niz 6000 hahahah

    Odpowiedz
  • Młody (2016-12-10 11:05) Zgłoś naruszenie 51

    Dziennikarz który pisze takie bzdury nadaje się tylko do radia Erewań. Tam miałby pewny etat, a w Polsce niekoniecznie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • michon(2016-12-10 10:12) Zgłoś naruszenie 61

    Zawsze mówiłem, że lekarze to zdegenerowana grupa zawodowa. Kiedyś pewien marny lekarzy na imieninach mojego wuja po kielichu wygadał się, że jego pensja to tylko dodatek do tzw. dowodów wdzięczności od pacjentów. lub "kosztów osobistych" załatwienia sprawy. Myślałem najpierw, ot taki pijany użelowany burak popisuje się: Kim ja nie jestem" ale niestety życie potwierdza na każdym kroku butę tego pajaca Nazywajmy rzeczy po imieniu, załatwienie pobytu w szpitalu, skierowania cito na specjalistyczne badania itp. często wiąże się z wręczeniem przysłowiowej koperty. To nie są bzdury wyssane z palca, ale fakty. Kto ma kogoś ciężko chorego w rodzinie na samym starcie o tym przekonuje się- masz do wyboru życie lub zdrowie albo walkę z biurokracją i znieczulicą służby zdrowia. Lekarze nie zostawiają alternatywy, zawsze mogą podeprzeć się długimi kolejkami i limitami.

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2016-12-09 21:20) Zgłoś naruszenie 81

    Polacy nie mają prawa.... - to mówi wszystko jak jest w tym kraju

    Odpowiedz
  • Seb(2016-12-09 19:59) Zgłoś naruszenie 63

    to trzeba idiota być żeby to pisać że ludzie są bogaci , następna prowokacja, są bogaci u władzy lekarze sędziowie komornicy złodzieje i cwaniaki. Wielcy ekonomiści i wiele kretaczych na. stanowiskach

    Odpowiedz
  • ivonn(2016-12-09 15:12) Zgłoś naruszenie 120

    Bogactwo to stan majątku po odliczeniu długów. "Bogaty", który ma 5 tys., dzieci na utrzymaniu i kredyt na mieszkanie 1,5 - 2 tys. i którego nie stać na nowszy samochód i wczasy, czy rzeczywiście jest tak bogaty? Poza tym singiel z 5 tys. i ojciec 3-ki dzieci z 5 tys. to chyba 2 rożne rzeczywistości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • bubenek(2016-12-09 13:49) Zgłoś naruszenie 52

    piwo? WARZONE.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2016-12-09 13:23) Zgłoś naruszenie 142

    32- letnia kardiolog z 5-letnim stażem ? W wieku 27 lat to mogła być dopiero po studiach i stażu, a gdzie jeszcze kilkuletnia specjalizacja ? Nie jestem lekarzem, ale z tego co się orientuję to nie można od razu rozpocząć specjalizacji "na kardiologa" tylko trzeba zrobić wcześniej internę. Widać wszyscy Ci bohaterowie artykułu wyssani z palca.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • roman(2016-12-09 12:54) Zgłoś naruszenie 1116

    Dlaczego nie napiszecie że połowa tych co MAJĄ to złodzieje i bandyci !!!

    Odpowiedz
  • podatnik(2016-12-09 12:12) Zgłoś naruszenie 211

    kolejne bicie piany: za średnią płacę w Niemczech można kupic 7x więcej litrów benzyny (oraz litrów mleka czy bochenków chleba) niż za średnią płacę w Polsce

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A Rzeczywistość ... SKRZECZY pospolicie (2016-12-09 10:44) Zgłoś naruszenie 311

    "PONAD POŁOWA (???) "Polaków nie ma prawa narzekać na zarobki" ... śmiać się czy płakać na taki tytuł. Nie wystarczy umieć czytać DANE STATYSTYCZNE, ... ale trzeba je jeszcze przede wszystkim ROZUMIEĆ i wyciągać właściwe wnioski. Inaczej jest to, delikatnie nazywając ... "p.i.e.p.r.z.e.n.i.e. Kotka za pomocą tępego młotka "

    Odpowiedz
  • Mggg(2016-12-09 10:10) Zgłoś naruszenie 244

    Co z tego, że przeciętnie miesięcznie mam te 20,000 netto??? Mam własną firmę i obciążenia: pracownicy, biuro, zusy, city, pity i jak się pochorowałem na kilka miesięcy i nie zarabiałem, to te koszty zjadły szybko i swoje przychody i moje oszczędności! US nie obchodzi moje L4 tylko ile mam im oddać.

    Odpowiedz
  • angliafirma.pl to jedyna opcja(2016-12-09 09:56) Zgłoś naruszenie 116

    Te grupe dotknie wkrotce represyjny system podatkowy w PL. Ludzie - zakladajcie firmę w Anglii i uciekajcie z podatkami! angliafirma.pl

    Odpowiedz
  • Robi(2016-12-09 09:33) Zgłoś naruszenie 332

    Nie ważne ile zarabiamy, ale ile odkładamy. Ale jak się zarabia 2000, to nie ma jak odłożyć. No chyba, że posłuchać Komorowskiego i zmienić pracę i wziąć kredyt :)

    Odpowiedz
  • ciekawy(2016-12-09 09:17) Zgłoś naruszenie 2911

    Dokładnie tak jest. Dla zawistników jest ustawa obniżająca emerytury nie tylko e-sbekom ale i każdemu, kto otarł się o służby, ba nawet o PZPR. Z wyjątkiem dla swoich. Swoim choć pracowali ze służbami i dla służb, grosik z kieszeni nie wypadnie. A rządzić się wielu nie potrafi. Dali po 500+ bez górnej granicy i teraz trzeba starcom, wdowom, sierotom pieniądze, zabrać. I wszystko to w sosie sprawiedliwości społecznej i w imię pokrzywdzonych stanem wojennym w 1981. Czy ta kasa pójdzie na ofiary stanu wojennego? Czy też na 500+ dla bogatych??A może na podwyżki dla posłów, senatorów i tych w rządzie lub po prosto swoich?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-12-09 09:17) Zgłoś naruszenie 346

    Zamozni to są Panie Autorze w KRUSie.

    Odpowiedz