PIT 2013: co zrobić, gdy pracodawca nie przekazał PIT-11

autor: Jakub Malczewski03.03.2014, 07:00; Aktualizacja: 04.03.2014, 10:24

Do końca lutego pracodawcy mieli obowiązek dostarczenia pracownikom informacji PIT-11. Nie zawsze jednak z różnych przyczyn wywiązują się z tego obowiązku. Pracownik, który nie otrzymał od pracodawcy PIT-11 w terminie, nie jest jednak zwolniony z obowiązku wypełnienia zeznania podatkowego za 2013 rok.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Michał(2014-03-03 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    "Poprosić". To żeście pomogli ludziom. No rewelacyjne rady!

    Odpowiedz
  • Ala(2014-03-03 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    a co gdy nie mozna w zaden sposob uzyskac od pracodawcy ani od ksiegowosci naleznego pit 11 - zadnej sankcji??

    Odpowiedz
  • zumik(2014-03-03 20:14) Zgłoś naruszenie 10

    Takiej porady to chłop pod sklepem, by udzielił.

    Odpowiedz
  • czytaty(2014-03-04 05:27) Zgłoś naruszenie 00

    powinno być: ...z jakichś powodów...

    Odpowiedz
  • H(2014-03-08 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Podatnik powinien zlozyc zeznanie i dołączyc pismo wyjasniajace, ze nie otrzymal PIT-11, od kogo, za jaki okres i wykazac dochody wg. swojej najlepszej wiedzy, uwzgledniajac zaliczki.
    Nie ma tez powodu aby nie wykazac pobranego ZUS i skladki zdrowotnej.
    US sobie poradzi z szemranym płatnikem, a podatnik nie będzie miał problemów.

    Odpowiedz
  • syyyyy(2015-01-09 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    ok wytłumaczcie mi jak mam sobie sama oszacować dochody, kiedyś były paski, rmu a teraz nic wszystko elektronicznie na firmowych komputerach i jak już tam nie pracuję to już nie mam nawet hasła zaktualizowanego i co teraz??? z księżyca mam wziąć dowolną kwotę czy jak??

    Odpowiedz
  • weyw(2015-02-19 12:38) Zgłoś naruszenie 20

    To są absurdalne przepisy - wprowadzają odpowiedzialność skarbową pracownika za niedopełnienie obowiązku pracodawcy. Chore prawo chory kraj.

    Odpowiedz
  • DD(2015-02-25 20:18) Zgłoś naruszenie 20

    Chory kraj. Pracodawca ma "obowiązek" ale to ja będę nastawiał kark za niedopełnienie jego obowiązku. Tylko w Polsce, takie cyrki.

    Odpowiedz