statystyki

Ulga internetowa pozostaje, ale już nie dla wszystkich

22.11.2013, 07:10; Aktualizacja: 22.11.2013, 09:15
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Od kilku lat korzystam z ulgi podatkowej na internet. Słyszałam, że ma być likwidowana. Jak jest w tym roku podatkowym? – pyta pani Maryla.

Ulga internetowa co prawda nie została zlikwidowana, ale począwszy od dochodów uzyskanych w 2013 r., przysługuje tylko tym podatnikom, którzy wcześniej z niej nie korzystali lub po raz pierwszy uwzględnili ją w rozliczeniu za 2012 r. Druga zmiana dotyczy okresu, przez jaki obowiązuje. Wydatki na dostęp do internetu można odliczać wyłącznie przez dwa kolejne lata podatkowe. Dla wszystkich, którzy z ulgi korzystali w latach wcześniejszych, zeznanie za 2012 r. było więc ostatnim, w którym mogli odliczyć poniesione z tego tytułu wydatki. W rodzinie możliwe jest zachowanie prawa do ulgi. Jeśli np. wydatki na internet dotychczas rozliczała żona, to od 2013 r. może tego dokonywać mąż lub odwrotnie. Do skorzystania z takiej opcji konieczne jest wykazanie się dowodem potwierdzającym poniesienie wydatku za użytkowanie internetu wystawionym na tego małżonka lub domownika, który do tej pory z ulgi nie korzystał. Chodzi o to, by to jego nazwisko widniało na rachunkach lub innych dokumentach.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane