Jaka będzie strata z likwidacji ulgi internetowej

autor: Magdalena Majkowska28.11.2011, 06:19; Aktualizacja: 28.11.2011, 08:34
PIT

PITźródło: ShutterStock

Jeszcze podatnicy nie nacieszyli się uproszczonymi zasadami korzystania z ulgi na internet, a już rząd zapowiada, że ulga zniknie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • norman(2011-11-28 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie uproszenie, jaki brak sprzeciwu, jeżeli reprezentujesz PO to napisz, a nie wypowiadaj się w imieniu obywateli

    Odpowiedz
  • Ksenia(2011-11-28 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Internet w "Mazowieckim "za darmo, inni niech płacą ha ha ha.

    Odpowiedz
  • RENCISTA(2011-11-28 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    "Zdaniem eksperta potwierdza to też brak głośnego sprzeciwu społecznego w obliczu likwidacji ulgi" -a ktoś pytał mnie o zdanie?!
    Takie refleksje są godne idiotów, którzy niedawno wyrażali opinię, że kobiety rodzą dzieci, bo łaszczą się na "becikowe". Przy okazji: zasiłek porodowy funkcjonował od dziesięcioleci i nikt nie nazywał go "becikowym". To, że urealniono jego wysokość, wywołało wrzawę wśród ELYT, dla których ani jego istnienie, ani wysokość, nie mają praktycznie znaczenia.

    Odpowiedz
  • rocci(2011-11-28 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    ''Zdaniem eksperta potwierdza to też brak głośnego sprzeciwu społecznego w obliczu likwidacji ulgi.'' Czy ktoś pytał się społeczeństwa o zdanie w tej sprawie?

    Odpowiedz
  • matka(2011-11-28 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam czy rząd zastanowił się kto korzysta z ulgi na dzieci.Osoba która zarabia najniższą pensję ma ok1100zł podatku a mając dwoje dzieci to z czego ma odliczyć to drugie.Ja sama wychowuje dwoje dzieci dlatego jest to niesprawiedliwa ulga bo tylko ci bogaci mogą odliczać wszystko .

    Odpowiedz
  • Europejczyk(2011-11-28 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Likwidując ulgę na Internet rząd chce wrócić Polaków do epoki kamienia łupanego. Tak też chciał Hitler - Polacy mieli jedynie umieć liczyć do 100 i pracować dla Niemców. Tak też chce postępować Minister Finansów Jan Vincent Rostowski. Propozycję likwidacji ulgi na Internet najlepiej ilustruje powiedzenie Oskara Wilde,a "Proszę państwa, to świadczy o Waszej inteligencji"

    Odpowiedz
  • Ula(2011-11-28 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    A ja zgadzam się na likwidację ulgi internetowej.

    Odpowiedz
  • Szmaty dziennikarskie już same zlikwidowały ulgę?(2011-11-28 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze nic nie wiadomo a polska propaganda juz sieje zamęt?
    Jeśli mają zabrać ulgę podatkową, to tylko wam, szmatom dziennikarskim.

    Odpowiedz
  • Olga(2011-11-28 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Za 6 Mb płacę 89zł a moja kuzynka z Francji za 20 Mg płaci w przeliczeniu na złotówki 40zł.

    Odpowiedz
  • wojtek(2011-11-28 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    J.V. Rostowski powinien powiedziec z czego zrezygnują wybrańcy narodu i rząd

    Odpowiedz
  • MB(2011-11-28 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    opłata za internet jest za droga w stosunku do płacy minimalnej i zadroga dla bezrobotnych, jak nie będzie odpisów podatkowych zrezygnuję z internetu i innych opłat związanych z przesyłaniem.

    Odpowiedz
  • zula(2011-11-28 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    likwidacja ulgi internetowej i jednoczesne powstanie ministerstwa cyfryzacji... Takie przeciwieństwa - tylko w Polsce

    Odpowiedz
  • sceptyk(2011-11-28 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    eKSPERT zarabia tyle,że nie musi mieć ulg.Internet w Polsce jest drogi.

    Odpowiedz
  • analfabeta(2011-11-28 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam jak ulgę wprowadzano w związku z wprowadzeniem podatku VAT /wymóg Unii Europejskiej/. Ulga za VAT - taka była umowa z III RP. Teraz VAT zostaje a ulga znika - typowe działanie "państwa prawa"

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-11-29 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Stosowane ulgi i zwolnienia powinny więc intensywnie oddziaływać w kierunku założonym przez ustawodawcę-fiskalizacji.Co to znaczy i jakie założenia ustawodawca założył-ustanowił 436 ulg a cięcia zawsze dotykają najbiedniejszych i nie są one nigdy największym zyskiem dla budżetu.

    Odpowiedz
  • i(2011-11-29 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    to zdania tych zamożnych panów
    pisze jakieś bzdury o darmowym internecie w biurach, to znaczy że co... i jak u niego, Polacy kupują dostęp do internetu bo musza mieć i chcą a ulga ich zachęca ?

    Odpowiedz
  • WIESIA(2011-11-29 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    A MOŻE ZABIERZCIE SOBIE ULGĘ INTERNETOWĄ RAZEM Z ABONAMENTEM RTV I TV ???

    Odpowiedz
  • Ryszard(2011-11-29 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Może by tak p. dziennikarz napisał artykuł o korzyści z likwidacji 50% odpisu kosztów uzyskania z własnego twórczego wkładu.Likwidacja tej ulgi jest jeszcze bardziej wacjonalna jak likwidacja ulgi za internet.

    Odpowiedz
  • abos(2011-11-29 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nam likwidujecie ulgę internetową a w Mazowieckim rozbudowujecie sieci darmowe to jest wasza polityka,która doprowadziła ten kraj do takiego stanu,albo wszyscy zaciskamy pasa albo nie róbcie z reszty narodu nieświadomych baranów,którzy nie widzą waszych manipulacji i praktyk

    Odpowiedz
  • aa(2011-12-01 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wiem, ile stracę: 760,- x 0,32 = 243,20, ale wiem też, że ta ulga nie ma juz racji bytu. Jeśli na internet, to dlaczego nie na rachunki za prąd, gaz, wodę itp.? Miało by to sens, ale gdyby dofinansować internet dla najmniej zarabiających, a nie dla wszystkich., podobnie jest zresztą z innymi ulgami, ktrych stosowanie często przypomina oodwróconego Janosika, bo państwo zabiera biednym, żeby mieć z czego dawać bogatym. Tak jest m. in. w przypadku wspólnego rozliczenia małżonków, bo nie korzystają z tego biedni, tylko bogaci. Dzisiaj trzeba inaczej zadbać o swoje finanse, a nie wymagać od państwa ulg podatkowych.

    Odpowiedz