Na złożenie zeznań rocznych za 2011 rok podatnicy mają jeszcze ponad 5 miesięcy. Jednak poniesienie przed końcem roku pewnych wydatków, np. na internet, pozwoli korzystnie obniżyć ich dochód.
Czy urząd zawsze sprawdzi rozliczenie
Podatniczka chce w PIT za 2011 rok odliczyć od dochodu darowiznę przekazaną na fundację. Czy urząd skarbowy sprawdzi każde zeznanie, w którym podatnik odliczył darowiznę?
Czy podatnik powinien gromadzić dokumenty
Podatnik chciałby w zeznaniu PIT skorzystać z ulg podatkowych. Czy musi się postarać o dokumenty, które potwierdzą prawo do odliczeń?
Czy każda darowizna pomniejszy dochód
Od pół roku podatnik wpłaca darowizny dla przedszkole, w którym przebywa jego niepełnosprawny syn. Czy każdą darowiznę można odliczyć w zeznaniu podatkowym?
Czy rozliczenie PIT zależy od rodzaju przychodu
W 2011 r. podatnik uzyskiwał przychody z najmu opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Dodatkowo był zatrudniony na umowę o pracę w wydawnictwie książkowym. Pracował też na zlecenia dla wydawnictw internetowych. Czy od rodzaju uzyskiwanych przychodów będzie zależał formularz PIT, który trzeba wypełnić?
Czy podatek trzeba wpłacić w terminie
Podatnik co roku musi dopłacić podatek przy rocznym rozliczeniu. Jest pewien, że tak samo będzie w tym roku. Czy musi zapłacić odpowiednią kwotę w ustawowym terminie?
Czy do rozliczenia potrzebne są informacje PIT
Podatnik w grudniu zamierza wyjechać do pracy w Londynie. Przed wyjazdem chce wypełnić zeznanie roczne i zostawić je rodzinie, która wyśle deklarację do urzędu. Czy powinien zgromadzić dokumentację, na podstawie której wypełni PIT?
Czy trzeba złożyć PIT, gdy nie ma podatku
Podatnik przez cały 2011 rok zarobił 3 tys. zł. Czy będzie musiał składać zeznanie podatkowe?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak przygotować się do PIT za 2011 r.