Rodzice mają obowiązek wykazać w swoim zeznaniu podatkowym dochody małoletnich dzieci – własnych i przysposobionych. Nie dotyczy to jednak m.in. dochodów uzyskiwanych w wyniku ich pracy.

Czy brak władzy rodzicielskiej ma znaczenie w PIT

Matka dziecka została pozbawiona władzy rodzicielskiej. Czy w takiej sytuacji dolicza ona dochody dziecka w rocznym PIT?

Czy cały dochód małoletniego dolicza się w PIT rodziców

Podatnicy mają córkę, która uzyskała m.in. wynagrodzenie z praktyki szkolnej oraz dochody z najmu mieszkania po babci. Czy wszystkie dochody rodzice powinny doliczyć w składanym wspólnie rocznym zeznaniu podatkowym?

Czy opiekun prawny wykazuje w zeznaniu dochody dziecka

Podatniczka w tym roku została ustanowiona opiekunem prawnym swojego małoletniego brata, który otrzymuje dochód z renty rodzinnej. Czy dochód ten będzie podlegał doliczeniu do dochodu siostry?

Czy rodzic może nie uzyskać dochodu do opodatkowania

Podatniczka nie miała w tym roku żadnych dochodów. Jej małoletnia córka otrzymywała rentę rodzinną. Czy dochód ten podlega doliczeniu do zerowego dochodu matki i czy w związku z tym ma ona prawo rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko i uwzględnić ulgi w PIT?

Czy dolicza się prawa majątkowe po śmierci rodzica

Podatnik zmarł, pozostawiając dziecko i jego matkę, z którą żył w konkubinacie. Po ojcu dziecko nabyło wynagrodzenie za czas przepracowany, ekwiwalent pieniężny za urlop i odprawę pośmiertną. Czy matka doliczy świadczenia w swoim PIT?

Czy przychód ze spółki jawnej podlega rozliczeniu w zeznaniu

Małżonkowie posiadający jedno dziecko wspólnie prowadzili spółkę jawną. Po śmierci żony ojciec i córka odziedziczyli jej udział w odpowiednich częściach określonych w postawieniu sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Działalność opodatkowana jest na zasadach ogólnych. Czy dochód córki podlega doliczeniu do dochodu ojca?

Czy rodzić ujmuje w swoim PIT każdy zarobek dziecka

Syn podatników ma 17 lat. W tym roku osiągał dochody z zatrudnienia w celu przyuczenia go do wykonywania pracy. Czy dochód syna wykazać trzeba w zeznaniu rodziców?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć dochody dziecka.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.