W zeznaniu PIT za 2011 rok można wpisać jedną organizację pożytku publicznego, dla której chcemy przekazać 1 proc. podatku. Reszty formalności dopełni fiskus.

Czy w zeznaniu można wpisać 1 proc.

W rozliczeniu za 2011 rok podatnik będzie składał deklarację PIT-37 z dochodami z pracy, PIT-28 z przychodami z najmu i PIT-38 z dochodami z giełdy. Czy w każdym formularzu PIT jest miejsce na wpisanie 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego?

Czy trzeba podać nazwę organizacji

Studentka będzie składać swój pierwszy PIT za 2011 rok. Chce podzielić się częścią swojego podatku z organizacją pożytku publicznego. Czy w zeznaniu trzeba podać wszystkie dane organizacji, na rzecz której mają wpłynąć pieniądze?

Czy błąd wpłynie na wpłatę

Emerytka chciałaby w PIT za 2011 rok przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Niestety nie mam jej kto pomóc przy wypełnieniu druku i obawia się, że może pomylić się przy wpisywaniu danych. Czy pomyłka spowoduje, że pieniądze z 1 proc. nie trafią do wybranej przez nią fundacji?

Czy brak wpłaty to brak 1 proc.

Podatnik będzie musiał dopłacić 10 tys. zł podatku z rozliczenia PIT za 2011 rok. Już dziś wie, że nie będzie mógł wpłacić tej kwoty, bo od trzech miesięcy nie ma pracy. Czy w sytuacji gdy nie wpłaci podatku, nie będzie mógł też przekazać 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego?

Czy urząd prześle pieniądze na konto

Małżonkowie chcą we wspólnym PIT przekazać 1 proc. podatku. Czy pieniądze wpłaci naczelnik urzędu skarbowego?

Czy można wskazać konkretną osobę

Syn podatnika jest dzieckiem autystycznym. Jest pod stałą opieką jednej z warszawskich fundacji. Podatnik namawia wiele osób na przekazywanie 1 proc. podatku dla jego syna. Czy taka darowizna jest możliwa?

Czy urząd zawsze przekaże należność

Organizacja pożytku publicznego zapomniała uaktualnić numer rachunku bankowego, na który powinny być przekazywany wpłaty z 1 proc. podatku. Czy naczelnik urzędu skarbowego zawsze przekaże 1 proc. podatku?

Czy ważny jest wykaz organizacji

Podatnik chce przekazać 1 proc. podatku na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. Czy aby 1 proc. podatku trafił na jej konto, musi się ona znaleźć w oficjalnym wykazie takich organizacji?

Czy fiskus ujawni dane darczyńcy

Podatnik w PIT za 2011 rok chce przy wpłacie 1-proc. podać swoje dane. Czy urząd skarbowy przekaże je organizacji?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Komu i jak można przekazać 1 proc. podatku z rozliczenia PIT za 2011 rok.