statystyki

Termin na PIT przesunięty. 1 czerwca czy 31 maja? Prawo się rozjeżdża

autor: Agnieszka Pokojska09.04.2020, 07:44; Aktualizacja: 09.04.2020, 07:49
31 maja przypada w tym roku w niedzielę, ale myliłby się ten, kto sądziłby, że termin z kodeksu karnego skarbowego zostanie przesunięty na poniedziałek 1 czerwca br.

31 maja przypada w tym roku w niedzielę, ale myliłby się ten, kto sądziłby, że termin z kodeksu karnego skarbowego zostanie przesunięty na poniedziałek 1 czerwca br.źródło: ShutterStock

W jednym przepisie zachęca się do składania zeznań za 2019 r. do 1 czerwca, w innym końcowa data to 31 maja.

Wniosek? Kto złoży zeznanie roczne 1 czerwca, będzie mógł wybrać organizację pożytku publicznego, ale zapłaci karę za spóźnione rozliczenie.

Organizację pożytku publicznego, której podatnik będzie chciał przekazać 1 proc. swojego podatku, będzie można bowiem wskazać w PIT złożonym do 1 czerwca br.

Natomiast postępowania w sprawie o przestępstwo skarbowe lub wykroczenie skarbowe nie będą wszczynane, jeżeli to samo zeznanie zostanie złożone do 31 maja.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • podatnik(2020-04-11 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    CZy podatek kwartalny za najem trzeba zapłacić do 20 kwietnia.?????

    Odpowiedz
  • Realista(2020-04-13 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy Podatnicy. Pamiętać należy, że ustawowy termin składania zeznań rocznych jest do 30 kwietnia br. Nigdzie nie ma przepisu, że można składać do 31 maja. Jak podają gazety to tylko interpretacja Ministerstwa Finansów ( nigdzie nie napisana). PROPONUJĘ wszystkim dotrzymać terminu = 30 kwiecień. Później mogą być KARY.

    Odpowiedz
  • skarbona(2020-04-09 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pani redaktor. Uczyć się trzeba, a nie straszyć podatników! Nie zna Pani podstaw, a wypowiada się Pani w GP? Zgodnie z art. 12 par. 5 Ordynacji podatkowej jeżeli ostatni dzień terminu przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy. Teraz łopatrologicznie: czyli jak termin jest określony na 31 maja 2020r. (niedziela) to termin do złożenia to 1 czerwca 2020r. do północy. Ps, jeżeli mi wyrzucicie ten komentarz to napiszę do waszego naczelnego. I będzie to długi e-mail :-)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane