statystyki

Formularze PIT-11, PIT-R, PIT-4R: Do kiedy i jak wysłać

autor: Agnieszka Pokojska27.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 03.03.2020, 14:25
Coraz więcej firm jednak, chcąc usprawnić ten proces, decyduje się na przekazywanie PIT-11 za pośrednictwem firmowych platform internetowych. Pracownik dostaje dostęp do swojego dokumentu po zalogowaniu.

Coraz więcej firm jednak, chcąc usprawnić ten proces, decyduje się na przekazywanie PIT-11 za pośrednictwem firmowych platform internetowych. Pracownik dostaje dostęp do swojego dokumentu po zalogowaniu.źródło: ShutterStock

Do końca stycznia księgowi muszą wysłać do urzędów skarbowych PIT-11, PIT-R, PIT-4R w formie elektronicznej. Kto zajmuje się tym w biurze rachunkowym, musi mieć do wysyłki pełnomocnictwo UPL-1

TEMAT: Formularze podatkowe

PROBLEM: Jak wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego

Pełnomocnictwo musi być wystawione imiennie, a nie na biuro.

W rozliczeniu za 2019 r. obowiązują nowe wzory formularzy. Jest to szczególnie istotne w przypadku PIT-11, ponieważ tylko jego najnowsza wersja (wersja 25) pozwala uwzględnić płatnikom zwolnienie z PIT dla pracowników i zleceniobiorców do 26. roku życia.

ZOBACZ TEŻ: PIT-y i ulgi podatkowe

Ministerstwo Finansów poinformowało, że do końca stycznia 2020 r. elektronicznie będzie można przesyłać PIT-11 tylko w wersji 25. Od lutego, gdy minie już termin wysyłki PIT-11 do urzędu skarbowego, zostanie przywrócona możliwość przesyłania poprzednich wersji tego formularza, ale tylko w celu składania ewentualnych korekt za lata ubiegłe.

PIT-11 w intranecie?

Płatnicy przekazują informacje PIT-11 i PIT-R nie tylko organom podatkowym, lecz również zatrudnionym. W tym roku jest na to czas do 2 marca (29 lutego przypada w sobotę). Pracodawca może spełnić ten obowiązek, wysyłając im te informacje w tradycyjnej formie, czyli na papierze.

Coraz więcej firm jednak, chcąc usprawnić ten proces, decyduje się na przekazywanie PIT-11 za pośrednictwem firmowych platform internetowych. Pracownik dostaje dostęp do swojego dokumentu po zalogowaniu.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane