statystyki

KIS: Zwrot wydatków jest bez PIT

autor: Patrycja Dudek03.09.2019, 08:56; Aktualizacja: 03.09.2019, 08:57
Najemca, który w zamian za wymianę stolarki okiennej zapłaci niższy czynsz, nie uzyskuje przychodu – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Najemca, który w zamian za wymianę stolarki okiennej zapłaci niższy czynsz, nie uzyskuje przychodu – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.źródło: ShutterStock

Najemca, który w zamian za wymianę stolarki okiennej zapłaci niższy czynsz, nie uzyskuje przychodu – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Z pytaniem w tej sprawie zwrócił się gminny zakład gospodarowania nieruchomościami. Wyjaśnił, że zamierza uregulować zasady wymiany stolarki okiennej, drzwiowej i drzwi balkonowych w mieszkaniowym zasobie gminnym w ten sposób, że najemcy lokali będą finansować je z własnych pieniędzy, a następnie będą im one odliczane od czynszu.

Wątpliwości dotyczyły tego, czy w takiej sytuacji na wynajmującym ciążą obowiązki informacyjne (czy powinien wystawiać PIT-11), a na najemcy – obowiązek rozliczenia się z fiskusem z obniżki czynszu.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane