statystyki

PIT od skarbówki nie zawsze będzie ostateczny

autor: Magdalena Majkowska11.02.2019, 09:14
Jeżeli podatnik będzie chciał uwzględnić określone ulgi, wyższe koszty uzyskania przychodów albo zmieniła się jego sytuacja rodzinna, będzie musiał zmienić zeznanie roczne przygotowane przez urzędników.

Jeżeli podatnik będzie chciał uwzględnić określone ulgi, wyższe koszty uzyskania przychodów albo zmieniła się jego sytuacja rodzinna, będzie musiał zmienić zeznanie roczne przygotowane przez urzędników.źródło: ShutterStock

W najbliższy piątek 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa po raz pierwszy udostępni podatnikom wypełnione zeznania PIT-37 i PIT-38.

Będzie się można z nimi zapoznać do 30 kwietnia. Administracja skarbowa sporządzi je, bazując na otrzymanych informacjach PIT-11, PIT-8C, ubiegłorocznych zeznaniach podatkowych oraz rejestrach państwowych, w szczególności ZUS i PESEL.

Mimo tak szerokiego dostępu Krajowej Administracji Skarbowej do danych zeznanie przygotowane przez skarbówkę nie zawsze będzie ostateczne. Jeżeli podatnik będzie chciał uwzględnić określone ulgi, wyższe koszty uzyskania przychodów albo zmieniła się jego sytuacja rodzinna, będzie musiał zmienić zeznanie roczne przygotowane przez urzędników.

Zeznanie bez poprawek

Najczęściej zaakceptują zeznanie bez zmian albo nawet nic nie zrobią (co będzie równoznaczne ze złożeniem PIT 30 kwietnia – tzw. automatyczna akceptacja) osoby, które nie korzystają ze wspólnego rozliczenia, ani z ulg i odliczeń.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane