statystyki

Świadczenia dla wolontariuszy bez PIT

autor: Magdalena Majkowska06.02.2019, 11:03; Aktualizacja: 06.02.2019, 11:04
Zgodnie z tym przepisem wolna od podatku dochodowego jest wartość świadczeń otrzymanych przez wolontariuszy na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego.

Zgodnie z tym przepisem wolna od podatku dochodowego jest wartość świadczeń otrzymanych przez wolontariuszy na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego.źródło: ShutterStock

Gmina nie musi wystawiać informacji podatkowych w związku ze zwrotem kosztów na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Pytanie fiskusowi zadała gmina organizująca akcję promocyjną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Wolontariuszami są dzieci poniżej 13. roku życia, dlatego w ich imieniu porozumienie z gminą zawarli rodzice. Wynika z niego, że dzieci będą korzystać ze środków transportu publicznego, wyposażone w stosowne gadżety promujące akcję (elementy odblaskowe, karta zasad ruchu drogowego itd.). Gmina zrefunduje koszty przejazdów dzieci, na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.).


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • hghghghg(2019-02-07 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    obciążyć podatkami rodziców tych wolontariuszy i odechce im się wysyłać dzieci, bo od pomocy to jest rząd a nie robienie sobie z dzieci parobków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane