statystyki

Świadczenia dla wolontariuszy bez PIT

autor: Magdalena Majkowska06.02.2019, 11:03; Aktualizacja: 06.02.2019, 11:04
Zgodnie z tym przepisem wolna od podatku dochodowego jest wartość świadczeń otrzymanych przez wolontariuszy na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego.

Zgodnie z tym przepisem wolna od podatku dochodowego jest wartość świadczeń otrzymanych przez wolontariuszy na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego.źródło: ShutterStock

Gmina nie musi wystawiać informacji podatkowych w związku ze zwrotem kosztów na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Pytanie fiskusowi zadała gmina organizująca akcję promocyjną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych w ruchu drogowym. Wolontariuszami są dzieci poniżej 13. roku życia, dlatego w ich imieniu porozumienie z gminą zawarli rodzice. Wynika z niego, że dzieci będą korzystać ze środków transportu publicznego, wyposażone w stosowne gadżety promujące akcję (elementy odblaskowe, karta zasad ruchu drogowego itd.). Gmina zrefunduje koszty przejazdów dzieci, na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.).


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • hghghghg(2019-02-07 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    obciążyć podatkami rodziców tych wolontariuszy i odechce im się wysyłać dzieci, bo od pomocy to jest rząd a nie robienie sobie z dzieci parobków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane