Reklama

Prawda czy fałsz? Największe technologiczne mity

Telefony powodują upadki samolotów Badania przeprowadzone przez NASA i Carnegie Mellon University z USA udowadniają: fale radiowe emitowane przez telefony komórkowe, notebooki i inne urządzenia elektroniczne mogą zakłócić pracę elektroniki pokładowej oraz GPS w starych samolotach liniowych. Podczas badania z maksymalnie czterema aktywnymi telefonami w samolocie wprawdzie nigdy nie wystąpiły poważne problemy, jednak badacze doszli do wniosku, że zignorowanie zakazu używania telefonów przez wielu pasażerów równocześnie może skutkować krytycznymi błędami. Zdaniem Komputer Świata: Nowoczesne systemy pokładowe są o wiele bezpieczniejsze. Po uzyskaniu zgody Agencji Bezpieczeństwa Lotnictwa EASA niektóre linie lotnicze planują zezwolić na używanie telefonów, jednak tylko w trybie lotniczym, a więc bez łączności radiowej.
Telefony powodują upadki samolotów Badania przeprowadzone przez NASA i Carnegie Mellon University z USA udowadniają: fale radiowe emitowane przez telefony komórkowe, notebooki i inne urządzenia elektroniczne mogą zakłócić pracę elektroniki pokładowej oraz GPS w starych samolotach liniowych. Podczas badania z maksymalnie czterema aktywnymi telefonami w samolocie wprawdzie nigdy nie wystąpiły poważne problemy, jednak badacze doszli do wniosku, że zignorowanie zakazu używania telefonów przez wielu pasażerów równocześnie może skutkować krytycznymi błędami. Zdaniem Komputer Świata: Nowoczesne systemy pokładowe są o wiele bezpieczniejsze. Po uzyskaniu zgody Agencji Bezpieczeństwa Lotnictwa EASA niektóre linie lotnicze planują zezwolić na używanie telefonów, jednak tylko w trybie lotniczym, a więc bez łączności radiowej. / ShutterStock
Czy magnes rzeczywiście może całkowicie popsuć twardy dysk? Czy akumulator można ładować dopiero wtedy, kiedy jest całkowicie rozładowany? W świecie technologii kursuje wiele zdumiewających opinii. Niektóre opierają się na faktach, ale mgliste wyjaśnienia nie zawsze przekazują nam wszystkie fakty. Tylko, które twierdzenia są prawdziwe, a które należy włożyć między bajki? Miesięcznik "Komputer Świat" zbadał piętnaście najbardziej rozpowszechnionych mitów technologicznych pod kątem zgodności z prawdą.

Powiązane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

[object Object] [object Object]

Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej