Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Złowieni w sieci phishingu: Jak przestępcy wyłudzają nasze dane?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ransomware Ataki typu ransomware polegają na wniknięciu do wnętrza atakowanego komputera i zaszyfrowaniu danych należących do użytkownika. Następnie cyberprzestępca kontaktuje się z ofiarą i oferuje jej odzyskanie danych - oczywiście po przelaniu określonej sumy pieniędzy. Najpopularniejszym narzędziem do ataków typu ransomware stał się ostatnio wirus CryptoLocker. Co ciekawe, cyberprzestępcy stali się na tyle bezczelni, że całkiem niedawno jedna z grup uruchomiła coś w rodzaju "infolinii" dla ofiar ataków, aby "pomóc" im w odzyskiwaniu ich plików.
Ransomware Ataki typu ransomware polegają na wniknięciu do wnętrza atakowanego komputera i zaszyfrowaniu danych należących do użytkownika. Następnie cyberprzestępca kontaktuje się z ofiarą i oferuje jej odzyskanie danych - oczywiście po przelaniu określonej sumy pieniędzy. Najpopularniejszym narzędziem do ataków typu ransomware stał się ostatnio wirus CryptoLocker. Co ciekawe, cyberprzestępcy stali się na tyle bezczelni, że całkiem niedawno jedna z grup uruchomiła coś w rodzaju "infolinii" dla ofiar ataków, aby "pomóc" im w odzyskiwaniu ich plików. / ShutterStock
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej