Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze dane nie są bezpieczne. Jakie zagrożenia czyhają na nas w sieci?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Botnety Cyberprzestępcy coraz chętniej wykorzystują do ataków na nasze komputery tzw. botenty – duże grupy komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Pojedyncze urządzenia należące do takiej sieci określane są mianem „zombie”, ponieważ użytkownicy tych komputerów zazwyczaj nie mają świadomości, że są one częścią ogromnej sieci wykorzystywanej przez przestępców do rozsyłania spamu, kradzieży wrażliwych danych czy też „werbowania” kolejnych „zombie”. Z danych firmy Symantec wynika, że w 2013 roku 76 proc. światowego spamu rozesłały właśnie przez botnety. Największą siecią tego typu jest KELIHOS, który za pośrednictwem swoich „zombie” rozsyła codziennie ponad 10 miliardów spamerskich e-maili.
Botnety Cyberprzestępcy coraz chętniej wykorzystują do ataków na nasze komputery tzw. botenty – duże grupy komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem. Pojedyncze urządzenia należące do takiej sieci określane są mianem „zombie”, ponieważ użytkownicy tych komputerów zazwyczaj nie mają świadomości, że są one częścią ogromnej sieci wykorzystywanej przez przestępców do rozsyłania spamu, kradzieży wrażliwych danych czy też „werbowania” kolejnych „zombie”. Z danych firmy Symantec wynika, że w 2013 roku 76 proc. światowego spamu rozesłały właśnie przez botnety. Największą siecią tego typu jest KELIHOS, który za pośrednictwem swoich „zombie” rozsyła codziennie ponad 10 miliardów spamerskich e-maili. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej