W Barcelonie rozpoczęły się targi Mobile World Congress 2014 – jedno z najważniejszych technologicznych wydarzeń tego roku. Pierwszą firmą, która zaprezentowała w Hiszpanii swoje mobilne nowości jest japońskie Sony. Zobaczyliśmy m.in. nowego flagowego smartfona – Xperię Z2, inteligentną opaskę Smart Band oraz nowy tablet Sony.

Xperia Z2 – nowa, ale czy lepsza?

Nowy flagowiec Sony praktycznie niczym nas nie zaskoczył. Urządzenie wyposażone zostało w ekran 5,2-cala o rozdzielczości 1920x1080 pod względem designu jest praktycznie kopią Xperii Z1. Na szczęście jest to bardzo udana kopia. Sporo zmieniło się natomiast „wewnątrz” smartfona. Pierwszą nowością jest wyświetlacz IPS wyposażony w technologię Live Color LED, która ma zapewnić niespotykane dotąd odwzorowanie kolorów. Japończycy podkreślają, że takiego nasycenia kolorów nie spotkamy w żadnym konkurencyjnym urządzeniu.

Nowa Xperia doczekała się również mocniejszego procesora Snapdragon 801 (2,3 GHz quad-core), 3GB pamięci RAM, a także baterii o pojemności 3200mAh. Nie można zapomnieć o aparacie 20,7 mpx umożliwiającym nagrywanie filmów w technologii 4K, która już od jakiegoś czasu jest „oczkiem w głowie” Sony. Aparat został także wyposażony w funkcję SteadyShot znaną z flagowej serii kamer japońskiego producenta. Na pokładzie Xperii Z2 znajdziemy znanego i lubianego Androida 4.4.

Tablet Xperia Z2 – smuklejszy od iPada Air

Kolejną nowością zaprezentowaną przez Sony jest Xperia Z2 Tablet. 10-calowe urządzenie jest uosobienie minimalizmu. Japończycy chwalą się , że ich najnowszy tablet jest smuklejszy od iPada Air. Podobnie jak smartfon Xperia Z2, nowy tablet Sony został wyposażony w technologię Live Color LED, 3 GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 801 oraz ekran o rozdzielczości 1920x1080. Potężny aparat 20,7 mpx został tu zastąpiony skromniejszym 8-megapikselowym sensorem. Trudno się jednak do tego przyczepić – w końcu mówimy o urządzeniu, którego głównym przeznaczeniem nie jest przecież wykonywanie zdjęć.

Jedną z największych zalet nowego tabletu Sony – oprócz wodoodporności – jest mocna bateria o pojemności 6000 mAh, która jakimś cudem zdołała zmieścić się do tego niezwykle lekkiego i smukłego urządzenia. Całość dopełnia system Android 4.4 KitKat.

Sony podąża za trendem

Już od dawna wiedzieliśmy, że inteligentne opaski będą jednym z największych technologicznych hitów 2014 roku. Sony potwierdza ten trend, prezentując nową opaskę SmartBand, która pojawi się w sprzedaży już w marcu. SmartBand ma być idealnym narzędziem dla każdego amatora sportu. Wyposażone w szereg czujników urządzenie, dostarczy nam niezliczonej ilości przydatnych informacji dotyczących naszego treningu. Zmierzy również nasz cykl snu i obudzi nas w idealnym dla naszego organizmu momencie. Jak na inteligentną opaskę przystało, SmartBand powiadomi nas o nieodebranych połączeniach, SMS-ach oraz wiadomościach na Facebooku i Twitterze.

Dopełnieniem opaski SmartBand będzie aplikacja Lifelogg, która pojawi się w sklepach z aplikacjami w marcu. SmartBand będzie komunikować się z naszym smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth lub NFC.