Kupowanie komentarzy w internecie: Firmy uwielbiają oszukiwać klientów

autor: Daniel Maikowski31.10.2013, 15:45; Aktualizacja: 31.10.2013, 15:53
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że marketing szemrany wciąż będzie cieszył się ogromną popularnością

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że marketing szemrany wciąż będzie cieszył się ogromną popularnościąźródło: ShutterStock

Wierzysz komentarzom zamieszczanym w internecie? Równie dobrze mógłbyś wierzyć w krasnoludki, Świętego Mikołaja i przyjazność polskiego systemu podatkowego. Dziś rzetelne komentarze i oceny produktów przegrywają w starciu z pseudo-marketingową papką, która zalewa internet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Klawek(2013-11-13 08:29) Zgłoś naruszenie 20

    <<umyślne wprowadzanie w błąd opinii publicznej, a to jest już karalne.>>
    to w takim razie powinni ukarać naczelnych oraz wszystkie środki masowego przekazu za :
    - product placement
    - artykuły sponsorowane za ciężkie pieniądze * napisza przecież wszystko jak im zapłacimy, nikt nie bada tego jaka jest prawda tylko pisze na zlecenie

    Gorszym dramatem są dla mnie firmy, portale, w których można dodać daną opinię o np. placówce lekarskiej, lekarzu, a nie można tego już usunąć ( Regulamin ) . Jeśli ktoś pośpieszy się z negatywną opinią, może za usunięcie opinii zapłacić...Regulamin...to dopiero złodziejstwo...

    Odpowiedz
  • trach(2013-11-02 15:44) Zgłoś naruszenie 10

    nienawidzę reklam u mnie to pauza na kibelek z głośnym echem...

    Odpowiedz
  • Boleslaw 6(2013-11-01 10:51) Zgłoś naruszenie 10

    Podobnym przykładem złych praktyk, jest system wymuszania szantażem pozytywnych komentarzy na ALLEGRO. Na przykład: kupiłem przedmiot i wpłaciłem pieniądze - powinienem za tę moją część transakcji dostać od sprzedawcy odpowiedni komentarz. Ale dzieje się inaczej - sprzedawca wystawi mi komentarz jeżeli otrzymam zakupiony przedmiot i wystawę komentarz sprzedawcy. Wówczas on wystawi mi. jeżeli wystawę komentarz negatywny lub neutralny (bo tak nieraz wyjdzie) to dostanę taki sam od sprzedawcy ! Za co ?! przecież tzw. moją część umowy kupna sprzedaży wykonałem ! Nie jest prawdą, że pozytywny komentarz jest informacją dla sprzedawcy, że przedmiot dotarł i jest wszystko OK. To ZWYCZAJNY SZNTAŻ !!! j po otrzymaniu przedmiotu informuje zwrotnym e-mailem o jego otrzymaniu i ewentualnych uwagach ! A komentarz sprzedawcy za szybka wpłatę (płacę natychmiast) powinien już być na moim koncie ALLEGRO !!!

    Boleslaw6

    Odpowiedz
  • darmozjad(2013-11-01 15:48) Zgłoś naruszenie 10

    No, ale ci którzy kręcą takie lody dochodzą podobno do dużych pieniędzy tzw, "ciężką pracą", nawet jeśli stosując różne sztuczki psychologiczne tak zamanipulują jakimś Eskimosem, że kupuje od nich śnieg i jest zadowolony, że dostał w ramach promocji gratis kawałek lodu! Tak wygląda w dużej mierze nasze dzisiejsze "biznesmeństwo", a ja... cóż... jestem sobie darmozjadem, bo kręcić lodów nie potrafię (zresztą gdybym nawet potrafił, to sumienie by mi nie pozwoliło zasnąć, gdybym robił takie numery), a na dodatek jeszcze żyję, jako urzędnik, na koszt tych, którzy w takie klocki są mistrzami i nie mają skrupułów... Do mnie prawie co dzień wydzwaniają organizatorzy tzw. „pokazów” przeważnie „wyrobów zdrowotnych”. Moja mama chodziła na te pokazy i zostawiła mi w spadku stertę do niczego nie potrzebnych rzeczy kupionych na „pokazach” i... nie spłacony kredyt, bo jak tylko poszła na „pokaz”, to tak nią zamanipulowali, że kupiła jakiegoś bubla za kilka tys, zł. zaciągając kolejny kredyt. Oj, chyba nie jeden pałac został wybudowany za pieniądze zarobione na tych pokazach, ale... ci, którzy tym kręcą nie są w przeciwieństwie do mnie darmozjadami, tylko też doszli do wszystkiego „ciężką pracą”, no nie?... Do bani jest ten cały kapitalizm, przynajmniej w takim wydaniu, jaki mamy teraz w Polsce.

    Odpowiedz
  • ZZ Top(2013-11-03 14:40) Zgłoś naruszenie 10

    A JA DOKŁADNIE O D W R O T N I E - cokolwiek reklamowali nigdy tego nie kupiłem i nie kupię ! AMEN

    Odpowiedz
  • MK(2013-11-02 05:14) Zgłoś naruszenie 10

    <<umyślne wprowadzanie w błąd opinii publicznej, a to jest już karalne.>>
    Najlepiej poprzez zakaz wszelkich reklam z mediów.
    Amen.

    Odpowiedz
  • prefektus(2013-11-01 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    ameryki nie odkryliście ...szczególnie jeśli chodzi o sprzęt agd różne rzeczy się wypisuje ...

    Odpowiedz
  • Jasiek.(2013-11-01 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle, że to absolutnie przestało działać. Zauważcie, że ludzie albo są niezbyt rozgarnięci i wówczas i do internetu podchodzą jak pies do jeża, a więc do opinii nie dotrą, albo nauczyli się korzystać z internetu w pełni, a wtedy rzeczywiście potrafią spam reklamowy doskonale od rzetelnej informacji odróżnić.
    Bo po dziesięciu komentarzach pozytywnych pojawia się jeden rzetelny, udokumentowany faktami negatywny i wówczas całą akcję propagandową szlag trafia. Ludzie z reguły właśnie szukają komentarzy negatywnych, bo że jest dobrze, to każdy może z góry zakładać. A powiem więcej, czasem setka bzdurnych zachwytów potrafi sprowokować właśnie do wpisania jednego negatywa, właśnie przez osobę, która wkurzyła się kłamstwem. Przykład - a proszę, z reguły nie chcę nikomu szkodzić, ale po kilkudziesięciu komentarzach na temat wczasów w pewnym miejscu dodałem swój, a że w danym miejscu byłem, to wrzuciłem też kilka linków do zdjęć. Myślę, że po obejrzeniu tego, niewiele osób zdecyduje się na wyjazd do tego miejsca. Bo społeczeństwo zrozumiało, czym jest propaganda, a czym fakty. Gdyby nie idiotyczna kampania forumowa, prawdopodobnie nie wpisałbym swoich opinii, bo po co.

    Odpowiedz
  • dzięcioł na czole(2013-11-01 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja korzystam z reklam i jak :
    - słyszę , że Wojak to jedyne piwo uczciwie ważone natychmiast biegnę kupić je , bo może braknąć ,
    - widzę Sofię Loren zachwalającą makaron z Malborka , to z żoną jedziemy samochodem , by go zdobyć ,
    - słyszę i widzę Drozdę , to mam chęć iść do banku przez niego zachwalanego i założyć konto . Ale jak potwierdza trafność tej sugestii jego pies , to na złamanie karku pędzę do tego banku ,
    - na wizji pojawia się Konrad i przekonuje mnie w którym banku będę miał największe korzyści z kontaktu z nim , to nawet rozpycham się wśród tłumu , by jak najszybciej znaleźć się przy okienku ,
    - dokucza mi serce natychmiast sięgam po margarynę KAMA . Tak przy okazji pozdrawiam szwagra Pyzdry .
    - ...

    Odpowiedz
  • Tępiciel(2013-11-02 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zabawny artykuł, bo autor nie zadał sobie zbyt wiele trudu (google?), aby zobaczyć, że duże "agencje" w swojej ofercie mają całkiem nieźle przemyślane kampanie e-wizerunkowe lub e-szkalujące. "To się dzieje" w sposób zorganizowany i czasem trwa lata w stosunku do produktów/marek, a czasem i osób/partii.

    Autor tekstu pisze o tym, że ktoś kupi kiepską pralkę namówiony w ramach tego niecnego procederu... no kupi i co z tego? Ludzie manipulowani są w dużo szerszym zakresie i co do poważniejszych spraw, ale co w tym dziwnego, skoro większość z nich nie jest zbyt rozgarnięta i nic im nie pomoże. Jak nie komentarz to sprzedawca w sklepie- ktoś i tak ich wykorzysta, bo są stworzenia do tego aby ich wykorzystywać, to ich natura.

    Prowadzenie całych profili, moderowanie postów na facebooku/innych portalach 24 h na dobę, postowanie na każdym forum z dużą ilością odwiedzin przez 24/h 7 dni w tygodniu... to zwykła oferta, z której korzystają partie polityczne, przedsiębiorcy, politycy w lokalnych wyborach...norma i banał, mogłeś dużo więcej wycisnąć z tego tematu autorze tego tekstu.

    Odpowiedz
  • Ciekawski(2013-11-02 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    (chodzi o ukryte reklamowanie)

    Odpowiedz
  • marta(2013-11-03 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego oszukany przedsiębiorca (Bubuś) nie podał w swojej wypowiedzi nazwy firmy, która go oszukała? Jeśli nie będziemy nawzajem informować się kogo unikac jako dostawcy- róznych usług i towarów, samo narzekanie będzie bezskuteczne.

    Odpowiedz
  • arturaspl(2013-11-03 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    to i tak nie ma znaczenia (ze wszyscy klamia) bo nikt nikomu nie wierzy.
    i tak jest od dawna.
    Niestety pomylka w ocenie sprzedajacego - bo te przeciez sie zdarzają - sa bolesne. sam zostalem w tym roku oszukany na bardzo popularnym portalu aukcyjnym zwanym dalej allegro - pracownicy palcem nie kiwneli aby wspomoc mnie jako poszkodowanego w walce z oszustem. ograniczyli sie allegro jego mac do poinformowania mnie ze mam prawo isc na policje. po trzech miesiacach kase odzyskalem, ale niesmak pozostal... allegro ich...

    Odpowiedz
  • kontra(2013-11-01 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam gdzieś tresci komentarzy o takiej czy innej firmie i jej produkcji bo kieruję się własnym rozumem

    Odpowiedz
  • aabc(2013-11-01 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby reklamy chociaż w połowie ujawniały prawdę o produkcie, gdyby ...

    Odpowiedz
  • Bubuś(2013-11-01 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Czasami nie chodzi o chęć oszukania klienta ale o oszukanie mnie jako przedsiębiorcę. Zleciłem reklamę w internecie jednej z firm. Okazało się że działali właśnie tak, ze wystawiali pozytywne komentarze o mojej firmie. Poza tym wszędzie takie same. Zostałem przez nich oszukany, ponieważ mieli zająć się pozycjonowaniem strony i ogólnie reklamą. Szybko zakończyłem z nimi współpracę.

    Odpowiedz
  • Bubuś(2013-11-01 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Czasami nie chodzi o chęć oszukania klienta ale o oszukanie mnie jako przedsiębiorcę. Zleciłem reklamę w internecie jednej z firm. Okazało się że działali właśnie tak, ze wystawiali pozytywne komentarze o mojej firmie. Poza tym wszędzie takie same. Zostałem przez nich oszukany, ponieważ mieli zająć się pozycjonowaniem strony i ogólnie reklamą. Szybko zakończyłem z nimi współpracę.

    Odpowiedz
  • No?(2013-11-03 14:41) Zgłoś naruszenie 01

    dlaczego na pogrzebie Mazowieckiego grali hymn Yugosławii???

    Odpowiedz
  • Ciekawski(2013-11-02 22:13) Zgłoś naruszenie 00