Już 3. listopada w Nowym Jorku odbędzie się pierwsza ceremonia wręczenia nagród YouTube Music Awards. W ten sposób, należący do Google'a, serwis wideo chce jeszcze bardziej zaznaczyć swoją obecność na muzycznym rynku.

Ceremonia rozdania YouTube Music Awards będzie miała dość nietypowy przebieg. Impreza odbędzie się jednocześnie w kilku miastach - Londynie, Seulu, Moskwie i Rio de Janeiro. Miejscem, gdzie rozdane zostaną nagrody będzie natomiast Nowy Jork. W licznych koncertach udział wezmą zarówno gwiazdy z tzw. mainstreamu (Lady Gaga, Eminem etc.), jak również artyści, którzy swoją popularność zawdzięczają właśnie YouTube'owi (m.in. LCDZA i Lindsey Stirling). Główną imprezę poprowadzi Jason Schwartzman, a jej dyrektorem artystycznym został Spike Jonze.

Lista nominacji do tegorocznych nagród YouTube Music Awards zostanie ogłoszona 17 października. Jak można się domyślać, na liście nominowanych znajdą się wykonawcy, których teledyski cieszą się największa popularnością w serwisie YouTube.

Póki co, ceremonia rozdania nagród YouTube'a nie zagrozi raczej największej amerykańskiej muzycznej imprezie MTV VMA. Nie zmienia to jednak faktu, że YouTube Music Awards jeszcze bardziej ugruntują pozycję serwis wideo Google'a na rynku muzycznym.