Specyfikacja techniczna

Glass, zostaną wyposażone w aparat 5 mpx, umożliwiający nagrywanie filmów w jakości 720p. Na pokładzie znajdzie się również 16 GB pamięci wewnętrznej (12 GB dostępnych dla użytkownika) oraz interfejsy Wi-Fi i Bluetooth. Co ciekawe, okulary nie zostaną wyposażone w moduł 3G.

Glass będą współpracowały z telefonami wyposażonymi w interfejs Bluetooth i specjalną aplikację MyGlass. Pozwoli to nam na wysyłanie SMS-ów i korzystanie z modułu GPS. Jeśli chodzi o baterię, to twórcy zapewniają, że powinna ona wystarczyć na jeden dzień standardowej pracy okularów.

Wsparcie dla programistów

Tymczasem Google opublikowało już dokumentację techniczną dla programistów, którzy planują tworzenia aplikacji dla Glass. Znajduje się tam sporo zastrzeżeń i rygorystycznych zasad do których będą musieli się stosować deweloperzy. Najwięcej kontrowersji wzbudza zapis informujący, że nie będą oni mogli sprzedawać aplikacji, jak również wprowadzać w nich mikropłatności. Czy to oznacza, że wszystkie aplikacje w „Glass Store” będą całkowicie darmowe?

Oprócz tego, twórca Glass umieścił w sieci serię filmów instruktażowych dla, które mają przypominać im o najważniejszych zasadach związanych z tworzeniem aplikacji dla „okularów przyszłości”.

Nie znamy jeszcze sklepowej daty premiery Glass. Już wkrótce trafią one jednak do grupy 2000 szczęśliwców, którzy byli obecni na zeszłorocznej konferencji Google I/O i zdecydowali się wyłożyć „skromne” 1500 dolarów na pierwsze egzemplarze okularów. W najbliższych tygodniach możemy się więc spodziewać pierwszych testów i recenzji Glass, które sporo powiedzą nam na temat możliwości tego urządzenia.