Potrzebował 10 sekund do powielenia dwóch rachunków mnożenia na liczbach i używany był przez 80 godzin tygodniowo. W brytyjskim National Museum of Computing uruchomiono komputer lampowy z 1951 roku. Ważąca 2,5 tony maszyna jest najstarszym komputerem na świecie.

Komputer nieoficjalnie znany jako The Witch (Wolverhampton Instrument for Teaching Computation from Harwell) był budowany od 1949 roku dla brytyjskiego towarzystwa badań atomowych Atomic Energy Research Establishment znajdującego się w Harwell w Oxfordshire. W 1951 roku ten 2,5 tonowy komputer o oficjalnej nazwie Harwell Dekatron zaczął pracę.

Komputer potrzebował 10 sekund pracy do powielenia dwóch rachunków mnożenia na liczbach i używany był przez 80 godzin tygodniowo. W 1957 roku kiedy pojawiły się mniejsze i potężniejsze komputery, maszyna została przekazana do Wolverhampton and Staffordshire Technical College do nauki programowania, gdzie nazwano ją The Witch. W 1973 roku po niemal 17 latach pracy komputer został rozmontowany i przekazany do Museum of Science and Industry w Birmingham, gdzie był wystawiany do 1997 roku, kiedy to muzeum z racji cieć budżetowych zlikwidowano, a sam komputer trafił do magazynu.

Z zapomnienia wydobył go zarządca nowego The National Museum of Computing, Kevin Murrell, który zdecydował się na powtórne uruchomienie The Witch. Jak się okazało, wymiany potrzebowały jedynie niektóre części i komputer zbudowany z 828 lamp został uruchomiony 20 listopada w The National Museum of Computing. Jest to obecnie najstarszy działający komputer na świecie.