Coś dla wielbicieli gier. Konsola Wii U, wyposażoną w tzw. padlet, czyli połączenie pada z tabletem będzie dostępna w Polsce już 30 listopada.

Wii U jest konsolą HD wyposażoną w bibliotekę gier do tej pory niespotykanych na konsolach Nintendo. Nowością, która ma za zadanie zwrócić uwagę graczy na nowe urządzenie jest tzw. padlet, czyli specjalny kontroler ze zintegrowanym dodatkowym ekranem o przekątnej 6,2 cala i rozdzielczości 854 x 480.

Oprócz opcji przerzucania obrazu z telewizora na ekran padletu, urządzenie ma również szereg innych funkcji, przydatnych podczas gry - może posłużyć jako celownik snajperki, skaner otoczenia, wyświetlić mapę czy słowa piosenki podczas karaoke. Innowacyjny padlet jest jednak sporo cięższy od tradycyjnych kontrolerów i waży ok. pół kilograma. Wagę rekompensuje jednak jego uniwersalność - można go trzymać zarówno w pionie, jak i w poziomie, w zależności od wymagań gry.

Najnowszy produkt marki Nintendo wyposażony jest w dysk optyczny o własnościowym standardzie, kontroler 802.11n do obsługi strumieniowania Miracast na ekran padletu oraz 2GB pamięci RAM, procesor PowerPC oraz układ graficzny RV7xx.

W sprzedaży znajdą się dwa zestawy Wii U - Basic Pack, zawierający konsolę Wii U z dyskiem 8GB oraz Premium Pack z konsolą z dyskiem 32GB. W komplecie Premium Pack znajdowała się będzie także podstawka pod padlet i konsolę oraz stacja dokująca kontrolera, czujnik ruchu i gra Nintendo Land. Oba zestawy zawierają kabel HDMI oraz zasilacz do konsoli i pada.Wśród gier dostępnych na konsolę Wii U znajdą się tak popularne tytuły, jak "New Super Mario Bros", "Call Of Duty: Black Ops II" i "Mass Effect 3". Nintendo zapowiada także dwie gry na wyłączność: "Monster Hunter 3 Ultimate" i "BAYONETTA 2".

Ceny konsoli Wii U na rynku amerykańskim wynoszą - w zależności od zestawu - 299 dolarów lub 349 dolarów. O kwotach, jakie za Wii U będzie musiał zapłacić polski gracz Nintendo poinformuje dopiero w dniu premiery 30 listopada.