- GALAXY Camera to rezultat zmiany sposobu komunikacji. Rozwój sieci społecznościowych i rosnąca popularność smartfonów oraz tabletów sprawia, że ludzie komunikują się dziś szybciej, niż pozwalają na to same słowa. Coraz częściej wyrażamy nasze doświadczenia poprzez obrazy i filmy, a aparat GALAXY Camera stworzono po to, aby wprowadził nas w tę nową erę komunikacji wizualnej. Jest to przełomowe osiągnięcie, które potwierdza, że Samsung jest prawdziwym innowatorem. − powiedział Myoungsup Han, starszy wiceprezes i dyrektor jednostki Digital Imaging w dziale Digital Media & Communications firmy Samsung Electronics.

Andy Rubin, starszy wiceprezes ds. urządzeń mobilnych i treści cyfrowej w firmie Google, wyraził swoje uznanie dla nowego aparatu: GALAXY Camera reprezentuje przyszłość fotografii. Jest to rewolucyjny produkt, który realizuje moją pierwotną wizję platformy Android. Gratuluję zespołowi Samsunga wprowadzenia na rynek naprawdę wyjątkowego urządzenia.

GALAXY Camera umożliwia aktywnym ludziom robienie doskonałych fotografii. Użytkownicy nie muszą już rezygnować z jakości, jeśli chcą natychmiast zmodyfikować i udostępnić zdjęcie. Urządzenie znacznie przewyższa funkcjonalnością aparaty dostępne w smartfonach. GALAXY Camera z 21-krotnym powiększeniem optycznym i bardzo jasną matrycą BSI CMOS o rozdzielczości 16Mpix gwarantuje znakomitą jakość obrazu. Jednak prawdziwym przełomem jest system Android 4.1 (Jelly Bean) oraz łączność bezprzewodowa, które pozwalają nie tylko na edytowanie fotografii i natychmiastowe udostępnianie zdjęć, ale na znacznie więcej. Wszystkie funkcje aparatu są dostępne na doskonałym ekranie HD Super Clear Touch.

Aparat jest wyposażony w funkcję „Smart Pro”, która umożliwia korzystanie z zaawansowanych ustawień fotograficznych w kilku prostych krokach. Za pomocą intuicyjnego menu użytkownicy mogą wybrać jeden ze wstępnie zdefiniowanych scenariuszy, który automatycznie dopasuje ustawienia aparatu. Na przykład ustawienie „Rich Tone” zwiększa nasycenie kolorem obrazu, co przydaje się szczególnie do ograniczania nadmiernej ekspozycji w jasnym otoczeniu, a ustawienie „Light Trace” automatycznie kontroluje szybkość migawki, aby uwiecznić nastrojowe nocne sceny ze smugami świateł.