Na targach IFA 2012 w Berlinie Samsung zaprezentował GALAXY Camera. Jest to aparat fotograficzny z najnowszym systemem operacyjnym Android 4.1 (Jelly Bean) oraz łącznością 3G, 4G lub tylko WiFi. Jest to zupełnie nowy typ urządzenia przeznaczony dla osób, które chcą łatwo i spontanicznie kręcić filmy lub robić i edytować zdjęcia oraz udostępniać je w dowolnym miejscu i o każdej porze.

- GALAXY Camera to rezultat zmiany sposobu komunikacji. Rozwój sieci społecznościowych i rosnąca popularność smartfonów oraz tabletów sprawia, że ludzie komunikują się dziś szybciej, niż pozwalają na to same słowa. Coraz częściej wyrażamy nasze doświadczenia poprzez obrazy i filmy, a aparat GALAXY Camera stworzono po to, aby wprowadził nas w tę nową erę komunikacji wizualnej. Jest to przełomowe osiągnięcie, które potwierdza, że Samsung jest prawdziwym innowatorem. − powiedział Myoungsup Han, starszy wiceprezes i dyrektor jednostki Digital Imaging w dziale Digital Media & Communications firmy Samsung Electronics.

Andy Rubin, starszy wiceprezes ds. urządzeń mobilnych i treści cyfrowej w firmie Google, wyraził swoje uznanie dla nowego aparatu: GALAXY Camera reprezentuje przyszłość fotografii. Jest to rewolucyjny produkt, który realizuje moją pierwotną wizję platformy Android. Gratuluję zespołowi Samsunga wprowadzenia na rynek naprawdę wyjątkowego urządzenia.

GALAXY Camera umożliwia aktywnym ludziom robienie doskonałych fotografii. Użytkownicy nie muszą już rezygnować z jakości, jeśli chcą natychmiast zmodyfikować i udostępnić zdjęcie. Urządzenie znacznie przewyższa funkcjonalnością aparaty dostępne w smartfonach. GALAXY Camera z 21-krotnym powiększeniem optycznym i bardzo jasną matrycą BSI CMOS o rozdzielczości 16Mpix gwarantuje znakomitą jakość obrazu. Jednak prawdziwym przełomem jest system Android 4.1 (Jelly Bean) oraz łączność bezprzewodowa, które pozwalają nie tylko na edytowanie fotografii i natychmiastowe udostępnianie zdjęć, ale na znacznie więcej. Wszystkie funkcje aparatu są dostępne na doskonałym ekranie HD Super Clear Touch.

Reklama

Aparat jest wyposażony w funkcję „Smart Pro”, która umożliwia korzystanie z zaawansowanych ustawień fotograficznych w kilku prostych krokach. Za pomocą intuicyjnego menu użytkownicy mogą wybrać jeden ze wstępnie zdefiniowanych scenariuszy, który automatycznie dopasuje ustawienia aparatu. Na przykład ustawienie „Rich Tone” zwiększa nasycenie kolorem obrazu, co przydaje się szczególnie do ograniczania nadmiernej ekspozycji w jasnym otoczeniu, a ustawienie „Light Trace” automatycznie kontroluje szybkość migawki, aby uwiecznić nastrojowe nocne sceny ze smugami świateł.Reklama

Aparat GALAXY Camera jest wyposażony w obiektyw z 21-krotnym optycznym zoomem, którym można sterować za pomocą przycisku albo ekranu dotykowego. Aparat posiada funkcję optycznego stabilizatora obrazu. 16-megapikselowa matryca 1/2,3" BSI CMOS rejestruje obraz o żywych barwach i wysokiej rozdzielczości, a obiektyw o ogniskowej 23 mm umożliwia robienie szerokokątnych zdjęć.

Aparat GALAXY Camera jest wyposażony w największy na świecie, najbardziej jaskrawy ekran dotykowy – 121,2- milimetrowy (4,77-calowy) HD Super Clear– który sprawia, że robienie, udostępnianie i edytowanie zdjęć staje się prawdziwą przyjemnością. Inną zaletą technologii ze świata smartfonów jest opcja sterowania głosowego, która pozwala na uruchamianie kilku funkcji, takich jak zoom i zwolnienie migawki, za pomocą głosu.

GALAXY Camera oferuje zbiór 35 zaawansowanych funkcji edycyjnych w kreatorze „Photo Wizard”, który umożliwia profesjonalną korektę fotografii. Nowe funkcje wykorzystują ultraszybki, czterordzeniowy procesor oraz dotykowy ekran HD Super Clear. Jedną z nich jest automatyczna kalibracja twarzy, która pozwala na łatwe i precyzyjne wprowadzanie poprawek. Narzędzie „Movie Wizard” pozwala tworzyć i edytować profesjonalne wideo za pomocą ekranu dotykowego.

Aparat GALAXY Camera jest też wyposażony w innowacyjne narzędzie organizacyjne „Smart Content Manager”, które inteligentnie tworzy foldery, oznacza twarze, a nawet sugeruje usunięcie nieudanych zdjęć. Kombinacja łączności bezprzewodowej i systemu Android™ 4.1 (Jelly Bean) oznacza, że aparat nie ustępuje najnowszym smartfonom pod względem możliwości internetowych. Użytkownicy mogą nie tylko korzystać ze wstępnie zainstalowanego oprogramowania, ale również przeglądać witryny internetowe i pobierać ze sklepów Google Play lub Samsung Apps takie aplikacje, jak Instagram, Facebook i Skype. Jeśli użytkownik nie wie, jaką aplikację pobrać, może skorzystać z funkcji „S Suggest”, która pomoże mu odkryć nowy program do edycji fotografii albo ciekawą grę.

Wygodna funkcja „Auto Cloud Backup” nowo zrobione zdjęcia zapisuje automatycznie w chmurze za pośrednictwem usługi Samsung AllShare. Aparat GALAXY Camera pozwala też udostępniać zdjęcia w momencie ich robienia za pomocą funkcji „Share Shot”. Użytkownicy mogą poza tym nie tylko udostępniać fotografie w sieciach społecznościowych i serwisach chmurowych, ale również łączyć się z innymi urządzeniami GALAXY, w tym GALAXY S III i GALAXY Note II, co pozwala na łatwą i automatyczną wymianę zdjęć w obrębie rodziny GALAXY. Nowe urządzenie obsługuje sieci 3G lub 4G LTE i umożliwia udostępnianie zdjęć i przeglądanie stron internetowych w każdym miejscu. Aparat GALAXY Camera działa też w sieciach WiFi, wykorzystując funkcje Dual Band i Channel Bonding do zwiększenia prędkości transmisji. Czterordzeniowy procesor pozwala na komfortowe przeglądanie sieci i pracę wielozadaniową, a także na szybkie przetwarzanie obrazu bez większego wpływu na żywotność baterii.

Aparat GALAXY Camera będzie sprzedawany w trzech wersjach: 3G i WiFi, 4G LTE i WiFi lub tylko WiFi.