Podczas targów IFA Berlin 2012 firma Asus zaprezentowała chmurę Asus iCloud, nowe monitory Designo, komputer dla graczy ROG Tytan CG8890, przenośny projektor B1 oraz zewnętrzną nagrywarkę SDRW-08D3S-U.ASUS AiCloud pozwala użytkownikom wygodnie przechowywać dane w chmurze obliczeniowej. Zapewnia przy tym nieograniczoną ilość pamięci masowej i zwiększone bezpieczeństwo. Smart Access umożliwia użytkownikom trzymanie wszystkich danych w sieci domowej lub na dysku internetowym dostępnym za pomocą smartfona, tabletu, aż po komputer podłączony do sieci. Pozwala na dołączenie znajdującego się w sieci komputera do prywatnej chmury i udostępnianie wybranych plików w Internecie używając dowolnego urządzenia pracującego na systemie Windows, Mac i Linux. Wszystkie pliki można łatwo współdzielić poprzez proste linki internetowe.

Cloud Disk umożliwia użytkownikom tworzenie biblioteki danych i multimediów. Poprzez podłączenie dysku USB do routera firmy ASUS, np. RT-AC66U mają oni stały dostęp do swojego serwera multimedialnego z dowolnego urządzenia - od smartfonów z systemem Android lub iOS, po tablety i notebooki. Dzięki Cloud Disk biblioteka multimedialna nie zajmuje tak cennej przestrzeni na tych urządzeniach.

ASUS Smart Sync ułatwia synchronizację danych na lokalnych urządzeniach magazynujących z kontem ASUS WebStorage. Synchronizacja następuje automatycznie i jest przeprowadzana w tle, dzięki czemu pliki są zawsze zaktualizowane.

Monitory ASUS Designo MX279H i MX239H

Nowe, bez-ramkowe, cienkie i stylowe monitory - 27-calowy MX279H i 23-calowy MX239H - doskonale komponują się z każdym eleganckim wnętrzem. Mają niemal niewidoczną ramkę a dzięki płaskiej konstrukcji i podstawce inspirowanej zegarami słonecznymi, zajmują bardzo niewiele miejsca. Matowy, podświetlany diodami LED panel IPS zapewnia szeroki, 178-stopniowy kąt widzenia i doskonałą reprodukcję kolorów. Model MX239H ma zaledwie 14,5mm grubości, a and MX279H - 17,5mm.

Dwa porty HDMI zapewnia elastyczne opcje łączności. Technologia ASUS SonicMaster opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower zapewnia doskonałą wierność dźwięku, co oznacza, że monitory Designo MX279H i MX239H brzmią tak samo dobrze, jak wyglądają.

Komputer dla graczy ROG TYTAN CG8890

Komputer ROG TYTAN CG8890 to zupełnie nowy standard dla graczy. Funkcja Turbo Gear w sposób dynamiczny przetaktowuje procesor Intel Core™ i7-3960X do maksymalnej prędkości 4.2 GHZ bez potrzeby ponownego uruchamiania komputera. Najnowsza karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 690 zapewnia płynną rozgrywkę na najwyższych ustawieniach i może obsłużyć jednocześnie nawet cztery monitory. Obsługuje również tryb NVIDIA 3D Vision Surround. Karta dźwiękowa ASUS Xonar DX zasilana technologią Dolby Home Theater zapewnia 35-krotnie czystszy dźwięk (116dB SNR) w porównaniu z kartami zintegrowanymi. Dzięki temu gracze uzyskują znaczącą przewagę nad swoimi przeciwnikami.Dodatkowo, dwa dyski 128 GB SATA 3 SSD w konfiguracji RAID 0 pozwalają na szybsze reagowanie na wydarzenia podczas rozgrywki. CG8890 posiada aerodynamiczną, wielokątną obudowę, która zmienia się przy przetaktowywaniu, a wskaźnik DEFCON wyświetla informację o stanie systemu za pomocą niebieskich i czerwonych diod. Transformująca się obudowa w CG8890 to gigant chłodzenia, który został zaprojektowany, aby zapewnić najbardziej efektywne rozpraszanie ciepła i przepływu powietrza oraz aby utrzymać stabilność systemu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Dwa porty HDMI zapewnia elastyczne opcje łączności. Technologia ASUS SonicMaster opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower® zapewnia doskonałą wierność dźwięku, co oznacza, że monitory Designo MX279H i MX239H brzmią tak samo dobrze, jak wyglądają.

Przenośny projektor ASUS B1

Przenośny projektor B1 zapewnia doskonałą jakość wyświetlanych prezentacji przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów. Wykorzystuje diody LED o sile 500 ANSI lumenów i umożliwia uzyskanie obrazu o przekątnej 51" już w odległości 1 metra. Może zostać szybko włączony i wyłączony bez konieczności odczekania.

Umożliwia natychmiastowe oglądanie zawartości dzięki wbudowanemu czytnikowi kart SD i technologii SonicMaster Audio; wbudowane oprogramowanie Office Viewer oraz Multimedia Playback umożliwia wyświetlanie formatów MS Office, PDF oraz plików multimedialnych bez pomocy komputera. Opcjonalny, bezprzewodowy przekaźnik umożliwia połączenie z laptopem lub komputerem bez użycia kabli.

Zewnętrzna nagrywarka DVD ASUS SDRW-08D3S-U

Inspirowana designem Zen, zewnętrzna nagrywarka ASUS SDRW-08D3S-U to doskonały dodatek do ZENBOOKa. Funkcja Drag and Burn pozwala na szybkie nagrywanie płyt w 3 krokach, a technologia ATP zapewnia najwyższą jakość nagranych płyt. 256-bitowe szyfrowanie zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Funkcja AV pozwala użytkownikom na korzystanie z multimediów na ekranie inteligentnych telewizorów i tabletów. Nagrywarka jest kompatybilna z systemami Windows i Mac.