Jak wynika z najnowszego badania firmy Antal Global Snapshot, aż 64% firm z sektora IT w Europie Środkowo-Wschodniej zamierza zatrudnić dodatkowych specjalistów i menadżerów w ostatnim kwartale 2012 roku. Pokazuje to, że mimo światowego kryzysu i pogorszenia sytuacji na rynkach pracy, kariera w branży informatycznej, również w Polsce, nadal stoi otworem. Czy oznacza to jednak, że specjaliści i menadżerowie IT mogą szukać stabilnego i dobrze płatnego etatu jedynie w dużych ośrodkach technologicznych, takich jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław? Jak pokazuje przykład firmy CodeTwo z Jeleniej Góry – niekoniecznie.

CodeTwo s.c. to dynamicznie rozwijająca się spółka software’owa o całkowicie polskim rodowodzie. Firma została założona w 2006 roku w Jeleniej Górze, u stóp Karkonoszy, przez dwóch braci programistów, Michała i Jarka Bednarzy. Obecnie zatrudnia ona już ponad 30 osób i jest jednym z głównych światowych graczy w dziedzinie tworzenia aplikacji rozszerzających funkcje programów Microsoft Outlook i Microsoft Exchange Server. W listopadzie ubiegłego roku spółka została laureatem konkursu Dziennika Gazeta Prawna „Najlepsze nowe spółki”, a w najbliższych miesiącach planuje stworzenie kolejnych etatów i zwiększenie zatrudnienia nawet o 30%. Poszukiwani są przede wszystkim nowi programiści oraz specjaliści działu obsługi klienta. Akcja rekrutacyjna na te stanowiska właśnie się rozpoczęła.

Jak udowadnia Szymon Szczęśniak, kierownik działu marketingu CodeTwo, praca w nowoczesnej firmie z siedzibą z dala od zgiełku największych polskich miast niesie ze sobą same zalety.

„Nasze biura mieszczą się w Jeleniej Górze, w malowniczej górskiej kotlinie, z dala od zatłoczonych metropolii. Mimo to, programy przez nas tworzone docierają do firm na całym świecie, a pracownicy CodeTwo mają możliwość pracowania z najnowszymi technologiami, tworząc aplikacje używane przez największe i najlepiej rozpoznawalne zagraniczne marki” – mówi Szczęśniak.

„W firmie stosujemy nowoczesne metody zarządzania i staramy się, aby nasze aplikacje oraz jakość usług dorównywały najwyższym światowym standardom. Jednocześnie praca w CodeTwo w żaden sposób nie daje się porównać do etatu w dużej korporacji, w której pracownik łatwo może zniknąć w tłumie i pozostać niezauważonym” – dodaje.

Według Szymona Szczęśniaka, największą zaletą pracy w mniejszej, ale za to prężnie rozwijającej się firmie jest indywidualne podejście do pracownika oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności nawet na najniższym szczeblu kariery.

„W CodeTwo nikt nie jest anonimowy. Stworzyliśmy zgrany zespół specjalistów, w którym każdy ma możliwość wniesienia inicjatywy do realizowanych projektów. Do tego świadomość, że tworzone przez nas programy docierają do klientów z całego świata daje ogromną satysfakcję i poczucie realizacji zawodowej” – twierdzi Szczęśniak.

CodeTwo należy do najszybciej rozwijających się firm z branży IT w Polsce, dzięki temu utrzymuje wysokie standardy płacowe. Młody programista, dopiero u progu swojej kariery zawodowej, już na wstępie może liczyć na wynagrodzenie rzędu 3000 zł netto. W firmie obowiązuje jasny i przejrzysty system premiowania, a ścieżka kariery zakłada awanse na wyższe stanowiska już po pierwszym roku pracy. Przykład jeleniogórskich programistów pokazuje, że w obliczu ogólnoświatowego kryzysu, „zielone wyspy” w postaci prężnych, szybko rozwijających się firm jednak istnieją i mogą być ciekawą propozycją dla młodych, wykształconych specjalistów poszukujących dobrze płatnej pracy w sektorze IT.

Więcej informacji oraz oferty pracy w firmie CodeTwo dostępne są na stronie www.codetwo.com/praca.