W ubiegłym roku Google udostępnił usługę Hangouts On Air wybranym partnerom, pozwalając im na organizację spotkań na żywo ze swoimi przyjaciółmi i fanami, które mógł oglądać cały świat. Teraz ta usługa dostępna jest dla wszystkich użytkowników z całego świata.

Funkcja "Hangouts" (Spotkania), którą oferuje serwis społecznościowy Google+, to prosty sposób na wideorozmowę za pośrednictwem przeglądarki. Funkcja Hangouts On Air, z której od niedawana mogą korzystać wszyscy użytkownicy, pozwala na nadawanie na żywo naszych rozmów, apeli, występów - wszystkiego, co tylko mamy ochotę zaprezentować na tej swoistej prywatnej telewizji.

Funkcja Hangouts On Air pozwala na bieżąco podczas transmisji sprawdzać, ile osób ogląda spotkanie. A po transmisji na żywo, nagranie ze spotkania zostanie wgrane na prywatny kanał użytkownika na YouTube i dodane do wpisu na Google+. Dzięki temu łatwo można udostępnić nagranie transmisji i kontynuować dyskusję wokół niej.

Uruchomienie milionów transmisji na żywo jest dużym przedsięwzięciem, dlatego możliwość organizowania Hangouts On Air będziemy stopniowo udostępniać dla wszystkich użytkowników Google+ w ciągu nadchodzących tygodni. W międzyczasie można zajrzeć na Google+, by sprawdzić, jakie transmisje na żywo można oglądać już teraz.

Nagrania z inspirujących spotkań, które już się odbyły, także można oglądać. Już odbył się pierwszy polski Hangout On Air zorganizowany przez Newsweek Polska - spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim, które niebawem będzie można obejrzeć na stronie Google+ Newsweeka.