Od dzisiaj Google będzie jeszcze mądrzejsze – zapowiadają inżynierowie firmy. Wyniki naszych wyszukiwań mają nie tylko być jeszcze bardziej trafne, ale też najciekawsze i najważniejsze. Wszystko to dzięki usłudze Knowledge Graph.Od dzisiaj wyszukiwarka ma nie tylko wyświetlać strony, na których znajduje się wpisana fraza, ale ma też za zadanie analizować jej znaczenie. Na podstawie poprzednich wyników wyszukiwania Google będzie wiedziało czy wpisując frazę Tadż Mahal, szukamy informacji o budynku, restauracji czy kasynie.

- To jest pierwszy krok w kierunku budowania nowej generacji wyszukiwania, która rozumie świat bardziej niż ludzie – twierdzą inżynierowie Google’a.

Knowledge Graph / Inne

Druga z nowości to pokazywanie najważniejszych informacji dotyczących szukanego zapytania. Jeśli poszukujemy informacji o Marii Skłodowskiej-Curie, to wpisując taką frazę w wyszukiwarkę otrzymamy np. listę jej dokonań czy najważniejszych dat z jej życia. Dodatkowo Knowledge Graph będzie pomagał nam zrozumieć relacje między rzeczami. Szukając informacji o Skłodowskie-Curie dostaniemy też informacje o jej mężu czy dzieciach.

Kolejna nowość to "zaskakujące informacje". Od dziś szukając informacji o autorze serialu Simpsonowie dowiemy się, że jego ojciec miał na imię Homer, a matka - Margaret.

Dodatkowe informacje będą wyświetlały się także na podstawie tego, czego szukali inni użytkownicy Google’a.

Nowy sposób wyszukiwania nie zastąpi dotychczasowego. "Inteligentne" wyniki mają pojawiać się po prawej stronie obok tradycyjnych. Na razie system działa tylko w angielskiej wersji wyszukiwarki.

Film