Google powiadomił wczoraj o udostępnieniu nowej wersji aplikacji mobilnych Google Earth. Wersję Google Earth dla smartfonów i tabletów można pobrać już teraz z Google Play, wersja dla użytkowników iOS pojawi się w App Store już niebawem.

Jedną z najbardziej pomocnych funkcji Google Earth jest możliwość oglądania własnych danych geograficznych czyli map i warstw znanych jako pliki KML. W najnowszej wersji Google Earth 6.2 dla Androida i iOS pojawiła się obsługa danych geograficznych, czyli KMLi. Teraz gdy przeglądając internet na swoim urządzeniu przenośnym można trafić na "Plik Google Earth" (KML), w którego wystarczy kliknąć, a jego zawartość automatycznie uruchomi się w mobilnej wersji Google Earth.

W nowej wersji pojawiła się także Galeria Google Earth, która pozwala eksplorować najlepsze mapy z internetu bezpośrednio w aplikacji. Można oglądać mapę ostatnich trzęsień ziemi na całym świecie dostarczoną przez USGS.

Użytkownicy Google Earth dla Androida uzyskali też nową funkcję "udostępnij", która pozwala podzielić się zrzutem ekranu tego co akurat oglądasz z innymi użytkownikami Google+ , przez Gmail lub inne aplikacje.

Najnowsza wersja Google Earth dla Androida i iOSa zawiera także udoskonalenia nawigacji, które ułatwią odnalezienie ulubionych miejsc na świecie.

Najnowszą wersję Google Earth dla smartfonów i tabletów można pobrać już teraz z Google Play, wersja dla użytkowników iOS pojawi się w App Store już niebawem.