Firma Sony wprowadza na rynek kamerę, która doskonale sprawdzi się na basenie, plaży czy podczas całodniowej wycieczki pieszo. Model Handycam GW55VE jest bowiem wodoodporny do głębokości 5 m, a także odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 m.

Ta wodoodporna kamera posiada wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, które w każdej sytuacji zapewniają czyste, stabilne filmy Full HD i wysokiej jakości zdjęcia.

Urządzenie wyposażone zostało w przetwornik CMOS Exmor R. Umożliwia on, nawet w słabym świetle, rejestrację pięknych, szczegółowych filmów i zdjęć o niskim poziomie szumów. Innym dużym atutem kamery jest wysokiej jakości obiektyw Sony typu G. Sprawdza się on zarówno przy ujęciach szerokokątnych, jak i przy zbliżeniach. Funkcja rozszerzonego zoomu pozwala na zwiększenie 10-krotnego zoomu optycznego do maksymalnego poziomu 17x. A dzięki technologii By Pixel Super Resolution obraz w dalszym ciągu zachowuje bardzo wysoką rozdzielczość.

&Dzięki stabilizatorowi Optical SteadyShot z "aktywnym" trybem, nagrany film będzie wyraźniejszy nawet przy filmowaniu w dużym zbliżeniu lub w ruchu. Ciekawą nowością w kamerach Handycam jest inteligentny tryb panoramy, pozwalający na rejestrowanie scen o nadzwyczaj szerokim polu widzenia. Aby nagrać taką scenę, wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać kamerę płynnym ruchem. Zastosowanie technologii rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu gwarantuje naturalne odwzorowanie poruszających się osób i obiektów.

Kolejną nowością w kamerach Handycam jest funkcja samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

Sporym ułatwieniem podczas filmowania zapewne będzie inteligentna automatyka (iAUTO) gadżetu. W tym trybie kamera rozpoznaje maksymalnie 99 rodzajów sceny i automatycznie dobiera ustawienia zapewniające najlepsze rezultaty. Kamera posiada również specjalny tryb służący do podwodnego nagrywania filmów z bogatymi, naturalnymi kolorami. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w odbiornik GPS. Rejestruje on miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć, a także pozwala sprawdzić na ekranie aktualną pozycję. Kamera Handycam GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r.