Z badania przeprowadzonego przez firmę Ofcom, wynika, że brytyjskie nastolatki są wyjątkowo mocno przywiązane do swoich telefonów komórkowych. Okazuje się bowiem, że o ile są w stanie zrezygnować z oglądania telewizji, to trudniej im odstawić na bok komórki.

Ponad 28 proc. badanych w wieku między 12 a 15 lat Brytyjczyków stwierdziło, że gdyby nie mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń, to przede wszystkim bardzo brakowałoby im ich telefonów komórkowych. Co czwarty ankietowany odpowiedział, że nawet bardziej niż telewizji brakowałoby im dostępu do internetu, z którego często korzystają za pomocą swoich smartphonów. Dla zaledwie 18 proc. przepytanych nastolatków telewizja okazała się ważniejsza niż internet i komórki.

To pierwszy raz, gdy nastolatki przedkładają komórki i internet nad telewizję. A jeszcze w zeszłym roku aż 24 proc. młodych osób deklarowało, że gdyby przyszło im z czegoś zrezygnować, to najbardziej brakowałoby im telewizji.

Jednak wszelkie badania wciąż dowodzą tego, że młodzież spędza coraz więcej czasu przed telewizorem. Bo wynika z nich, że młodzi ludzie w wieku od 4 do 15 lat oglądają telewizję przez 17 godzin i 34 minuty tygodniowo. Podczas gdy jeszcze w 2007 roku spędzali na oglądaniu telewizji o dwie godziny mniej.