Kobo, firma produkująca do tej pory jedynie mało znane czytniki e-booków, wkracza na rynek tabletów. Vox kosztujący 200 dolarów będzie konkurował bezpośrednio z Kindle Fire. Jednak w odróżnieniu od produktu Amazon Kobo Vox będzie dostępny już w tym miesiącu.

Kobo Vox do złudzenia przypomina Kindle Fire i nie chodzi tu jedynie o cenę. Ma podobny, 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024X600 i działa na systemie Android 2.3 Gingerbread. Procesor 800 Hz i 512MB pamięci RAM powinno obsłużyć podstawową funkcję urządzenia jaką jest czytanie e-booków.

Wartością dodaną, która ma odróżniać Kobo Vox od innych produktów są funkcje społecznościowe. Serwis Reading Life ma umożliwiać użytkownikom dzielenie się opiniami na temat przeczytanych tytułów i chwalenie się statystykami. Wśród nich są m.in.: całkowity czas poświęcony na czytanie książek, liczba przeczytanych stron itd.

Jak większość konkurencyjnych urządzeń, czytnik Kobo zachęca do ściągania aplikacji bezpośrednio z ich własnej strony a nie Google Apps, czy Android Market. Produkt dostępny jest w cenie 199,99 dolarów.