Sytuacja związana z koronawirusem spowodowała, że ogromna część naszego życia przeniosła się do internetu. Komputer stał się niezbędnym narzędziem, które umożliwia nam dostosować się do nowych realiów, tym samym tworząc nową definicję normalności.

Od czasu wprowadzenia lockdownu i nawet po stopniowym odmrażaniu pracujemy i uczymy się zdalnie. Amerykańska firma Global Workplace Analytics zajmująca się trendami na rynku pracy opublikowała badanie, z którego wynika, że do końca 2021 roku na pracę online może przestawić się aż 30 proc. pracowników. Niełatwo się domyślić, że to właśnie dobry sprzęt jest i będzie podstawą naszej nowej normalności.

Potrzeby pracowników, studentów i uczniów ewoluują, bowiem teraz większość spraw załatwiamy mailowo albo za pomocą wideokonferencji. Szybki internet i niezawodne Wi-Fi to są elementy, bez których nie możemy już teraz wyobrazić home office. Przejrzymy się więc temu, jakie efektywne rozwiązania ma HP dla osób pracujących i uczących się zdalnie.

Lekka stylistyka i niezawodne Wi-Fi

Komputery i notebooki HP mają lekką i smukłą stylistykę, różnorodność typów obudów oraz wysoką wydajność, która wspiera produktywność pracowników i osoby uczące się. Laptopy HP ważą od 1,2 do 1,5 kg a rozdzielczość ekranu pozwala na komfortową i wygodną pracę. Dzięki baterii HP Long-Life z funkcją HP Fast Charge nie ma konieczności doładowania laptopa nawet przez 24 godziny, a wprowadzone modyfikacje ustawień systemowych umożliwiają dostarczenie dodatkowej mocy. Omawiając stylistykę warto również wspomnieć o cichej i wygodnej klawiaturze.

Szybsze i niezawodne Wi-Fi zapewnia HP Connection Optimizer, który pomaga w samonaprawie sieci bezprzewodowych i połączeniu z najszybszymi punktami dostępu do sieci. Dodatkową zaletą jest Wi-Fi 6, które znacząco poprawia jakość łączności z siecią, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych – tłumaczy Luiza Dzienkiewicz-Kobus, Marketing Manager HP Inc Polska.

Wideokonferencje, czyli nowe spotkania twarzą w twarz

Coraz częściej nasze spotkania odbywają się w formie wideokonferencji. Przed koronawirusem część firm już wdrażała praktykę wirtualnych spotkań, w czasie pandemii z tej opcji zaczęły korzystać również szkoły i uczelnie. Podczas wideokonferencji bardzo ważnym elementem jest głośność i czystość dźwięku oraz poprawne brzmienie basów w celu uzyskania lepszej jakości mowy.

Na liście produktów marki HP pojawił się estetycznie wykonany i wygodny w użytkowaniu laptop HP EliteBook. Komputer ma wielowarstwowy systemem ochrony danych oraz pakiet narzędzi do zdalnej współpracy.

Laptop ma trzy mikrofony. Jeden z nich jest umieszczony z tyłu i jego celem jest wycieszenie szumów w tle oraz wzmocnienie głosów podczas prowadzenie rozmów konferencyjnych zarówno w małych, jak i dużych grupach. Pozostałe dwa mikrofony skierowane są w stronę użytkownika, aby wyraźnie uchwycić jego głos. Ponadto kamera internetowa HD oferuje szerokie pole widzenia i umożliwia nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielności, dzięki czemu wirtualne spotkania nabierają charakteru spotkań twarzą w twarz. Zaznaczyć należy, że laptopy HP EliteBook posiadają rozwiązania w zakresie ochrony prywatności kamer internetowych. Oznacza to, że użytkownik może być pewien, iż kamera jest wyłączona, jeżeli nie chce być widziany.

Bezpieczeństwo w sieci i HP Sure Click Pro

Osoba pracująca zdalnie musi być świadoma tego, że jest bardziej podatna na zagrożenia podczas pracy w domu, w porównaniu z pracą w biurze. HP chce pomóc firmom i osobom prywatnym w zachowaniu bezpieczeństwa cyfrowego, dlatego przygotował narzędzie HP Sure Click Pro, które jest bezpłatnie do 30 września 2020 roku. Oferta jest dostępna zarówno dla komputerów HP, jak i innych marek.

HP Sure Click Pro to poszerzona wersja HP Sure Click, która już jest dołączana do większości komputerów HP. Pozwala ona użytkownikom na bezpieczne przeglądanie internetu w wirtualnych kontenerach. Z kolei HP Sure Click Pro ma więcej funkcji niż wcześniejsza, podstawowa wersja – mówi Andrzej Smutek, Technical Consultant HP Inc Polska.

Po pierwsze użytkownik może otwierać dokumenty w formacie Word lub Excel w wirtualnym kontenerze, który umożliwia pełną edycję tych dokumentów. System obsługuje również pliki archiwalne typu zip, co w dużym stopniu ułatwia pracę.

Po drugie, zamiast próbować wykrywać i blokować złośliwe oprogramowanie HP Sure Click Pro dzięki technologii wirtualizacji otwiera dokumenty i strony internetowe we własnych izolowanych kontenerach, które są odseparowane od innych kontenerów wirtualnych i systemu operacyjnego. Potencjalnie złośliwe oprogramowanie jest neutralizowane i zamykane w kontenerze, a więc uniemożliwia kradzież lub uszkodzenie naszych danych. Trudno się nie zgodzić, że w czasach pracy zdalnej i nauki online to jest jedno z najlepszych rozwiązań, które może zaproponować producent komputerów.

Komputery HP pozwalają na zachowanie efektywności pracy i nauki, a co najważniejsze – daje poczucie normalności w tych nietypowych i trudnych czasach koronawirusa. Nasze cyfrowe życie robi się coraz pełniejsze i bogatsze, a rozwiązania zaproponowane przez HP jeszcze bardziej łączą nas z przyszłością.

Masz pytanie? Napisz do nas.