Od czasu wprowadzenia lockdownu i nawet po stopniowym odmrażaniu pracujemy i uczymy się zdalnie. Amerykańska firma Global Workplace Analytics zajmująca się trendami na rynku pracy opublikowała badanie, z którego wynika, że do końca 2021 roku na pracę online może przestawić się aż 30 proc. pracowników. Niełatwo się domyślić, że to właśnie dobry sprzęt jest i będzie podstawą naszej nowej normalności.

Potrzeby pracowników, studentów i uczniów ewoluują, bowiem teraz większość spraw załatwiamy mailowo albo za pomocą wideokonferencji. Szybki internet i niezawodne Wi-Fi to są elementy, bez których nie możemy już teraz wyobrazić home office. Przejrzymy się więc temu, jakie efektywne rozwiązania ma HP dla osób pracujących i uczących się zdalnie.

Lekka stylistyka i niezawodne Wi-Fi

Komputery i notebooki HP mają lekką i smukłą stylistykę, różnorodność typów obudów oraz wysoką wydajność, która wspiera produktywność pracowników i osoby uczące się. Laptopy HP ważą od 1,2 do 1,5 kg a rozdzielczość ekranu pozwala na komfortową i wygodną pracę. Dzięki baterii HP Long-Life z funkcją HP Fast Charge nie ma konieczności doładowania laptopa nawet przez 24 godziny, a wprowadzone modyfikacje ustawień systemowych umożliwiają dostarczenie dodatkowej mocy. Omawiając stylistykę warto również wspomnieć o cichej i wygodnej klawiaturze.

Szybsze i niezawodne Wi-Fi zapewnia HP Connection Optimizer, który pomaga w samonaprawie sieci bezprzewodowych i połączeniu z najszybszymi punktami dostępu do sieci. Dodatkową zaletą jest Wi-Fi 6, które znacząco poprawia jakość łączności z siecią, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu sieci bezprzewodowych – tłumaczy Luiza Dzienkiewicz-Kobus, Marketing Manager HP Inc Polska.

Wideokonferencje, czyli nowe spotkania twarzą w twarz

Coraz częściej nasze spotkania odbywają się w formie wideokonferencji. Przed koronawirusem część firm już wdrażała praktykę wirtualnych spotkań, w czasie pandemii z tej opcji zaczęły korzystać również szkoły i uczelnie. Podczas wideokonferencji bardzo ważnym elementem jest głośność i czystość dźwięku oraz poprawne brzmienie basów w celu uzyskania lepszej jakości mowy.

Na liście produktów marki HP pojawił się estetycznie wykonany i wygodny w użytkowaniu laptop HP EliteBook. Komputer ma wielowarstwowy systemem ochrony danych oraz pakiet narzędzi do zdalnej współpracy.

Laptop ma trzy mikrofony. Jeden z nich jest umieszczony z tyłu i jego celem jest wycieszenie szumów w tle oraz wzmocnienie głosów podczas prowadzenie rozmów konferencyjnych zarówno w małych, jak i dużych grupach. Pozostałe dwa mikrofony skierowane są w stronę użytkownika, aby wyraźnie uchwycić jego głos. Ponadto kamera internetowa HD oferuje szerokie pole widzenia i umożliwia nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielności, dzięki czemu wirtualne spotkania nabierają charakteru spotkań twarzą w twarz. Zaznaczyć należy, że laptopy HP EliteBook posiadają rozwiązania w zakresie ochrony prywatności kamer internetowych. Oznacza to, że użytkownik może być pewien, iż kamera jest wyłączona, jeżeli nie chce być widziany.

Bezpieczeństwo w sieci i HP Sure Click Pro

Osoba pracująca zdalnie musi być świadoma tego, że jest bardziej podatna na zagrożenia podczas pracy w domu, w porównaniu z pracą w biurze. HP chce pomóc firmom i osobom prywatnym w zachowaniu bezpieczeństwa cyfrowego, dlatego przygotował narzędzie HP Sure Click Pro, które jest bezpłatnie do 30 września 2020 roku. Oferta jest dostępna zarówno dla komputerów HP, jak i innych marek.

HP Sure Click Pro to poszerzona wersja HP Sure Click, która już jest dołączana do większości komputerów HP. Pozwala ona użytkownikom na bezpieczne przeglądanie internetu w wirtualnych kontenerach. Z kolei HP Sure Click Pro ma więcej funkcji niż wcześniejsza, podstawowa wersja – mówi Andrzej Smutek, Technical Consultant HP Inc Polska.

Po pierwsze użytkownik może otwierać dokumenty w formacie Word lub Excel w wirtualnym kontenerze, który umożliwia pełną edycję tych dokumentów. System obsługuje również pliki archiwalne typu zip, co w dużym stopniu ułatwia pracę.

Po drugie, zamiast próbować wykrywać i blokować złośliwe oprogramowanie HP Sure Click Pro dzięki technologii wirtualizacji otwiera dokumenty i strony internetowe we własnych izolowanych kontenerach, które są odseparowane od innych kontenerów wirtualnych i systemu operacyjnego. Potencjalnie złośliwe oprogramowanie jest neutralizowane i zamykane w kontenerze, a więc uniemożliwia kradzież lub uszkodzenie naszych danych. Trudno się nie zgodzić, że w czasach pracy zdalnej i nauki online to jest jedno z najlepszych rozwiązań, które może zaproponować producent komputerów.

Komputery HP pozwalają na zachowanie efektywności pracy i nauki, a co najważniejsze – daje poczucie normalności w tych nietypowych i trudnych czasach koronawirusa. Nasze cyfrowe życie robi się coraz pełniejsze i bogatsze, a rozwiązania zaproponowane przez HP jeszcze bardziej łączą nas z przyszłością.

Masz pytanie? Napisz do nas.